طراحی سایت


ابزارهای بررسی سئو طراحی سایت


کارشناسان سئو سایت و طراحی سایت و همینطور مدیران سایت های مختلف برای اینکه بتوانند دید بهتری از وب سایت خود به دست بیاورند و مشکلات سئو سایت خود را حل کنند نیازمند به ابزارهایی هستند که در زمان کمی اطلاعات کافی را در مورد بخش های مهم مرتبط به سئو سایت در اختیارشان قرار دهد. به همین دلیل سایت ها و ابزارهای مختلفی در این زمینه فعالیت می کنند که البته همه آنها مورد تأیید و معتبر نیستند. به همین دلیل در این نوشتار چند مورد از مهم ترین و بهترین سایت های چک سئو و ابزار آنالیز سئو را به شما معرفی خواهیم نمود.

 

ابزارهای عمومی آنالیز سئوبسیاری از ابزارها آنقدر محبوب و پر استفاده هستند که شاید توضیحات آنها توضیح بدیهیات باشد. در صورتی که تحت هر عنوانی، کاربر، مدیر سایت، کارشناس طراحی سایت و یا سئو سایت در دنیای اینترنت فعالیت دارید با سایت هایی نظیر الکسا Alexa آشنایی دارید. همینطور سایت های مشهور دیگری نیز وجود دارند که در مقالات بخش آموزش طراحی سایت به هر کدام به صورت مفصل خواهیم پرداخت و نحوه کار با آنها و چگونگی کارکرد و آنالیز سئو سایت آنها را توضیح خواهیم داد.

alexa.com

moz.com

majestic.com

woorank.com

از قدرتمند ترین سایت های چک سئو و انالیز بهینه سازی سایت هستند. و سایت های زیر را نیز می توانید مورد استفاده قرار بدهید.

whois.domaintools.com

sitecheckup.ir

ابزار سمراش SEMRush در طراحی سایتیکی از ابزارهای فوق که در آنالیز سئو سایت کاربرد دارد و از اعتبار بالایی نیز برخوردار است ابزار سمراش می باشد که می توانید با مراجعه به سایت زیر به آن دسترسی داشته باشید و سایت خود را از نظر سئو بررسی کنید. این ابزار برای اهداف کُلی مناسب نیست و در واقع برای هدف خاصی در نظر گرفته شده است. همانگونه که از نام این ابزار می توان دریافت برای نیازهای شما در SEM یا بازاریابی در جستجوگرهای پر قدرت و پیچیده مناسب است و کلمات کلیدی شما را بررسی و تحلیل می نماید. در واقع ابزار سمراش SEMRush برای آنالیز سئو سایت و تحلیل کلمات کلیدی بهترین است و می توان در کنار معرفی کلمات کلیدی، کلید واژه های سایت شما که موجب افزایش رتبه سایت شما شده را شناسایی کند.

www.semrush.com

 

ابزار بررسی پنالتی سایتدر ادامه موراد بالا برای بررسی پنالتی سایت نیز ابزاری وجود دارد که با درج آدرس وب سایت، وضعیت طراحی سایت را از منظر پنالتی شدن در الگوریتم های موتورهای جستجو و خصوصاً گوگل مانند: الگوریتم پاندا که بر محتوای بی کیفیت تمرکز دارد و پنگوئن گوگل که نحوه ساخت بک لینک ها و کیفیت و تعداد آنها را تحلیل می کند. سایت های زیر در این رابطه و برای آنالیز سئو می تواند به شما کمک کند.

www.webpagetest.org

rapid.searchmetrics.com

tools.pingdom.com