البته باید اعتراف کنم که این مقاله را زودتر و قبل از پرداختن به توضیحات گوگل آنالیتیک باید ارائه می دادیم زیرا پیش نیاز توانایی استفاده از گوگل آنالیتیک در آنالیز و طراحی سایت خصوصاً برای افرادی که به صورت حرفه ای نیستند داشتن اطلاعات و آشنایی با کلمات و اصطلاحات به کار برده شده در نتایج گوگل آنالیتیک است. google analytic و نتایجی که به شما ارائه می دهد دارای لغات و مفاهیم تخصصی می باشد که در زیر به برخی از آنها اشاره می کنیم و در مقاله بعدی نیز سایر موارد مهم در طراحی سایت را بیان می کنیم.

اصطلاحات مهم google analytic در طراحی سایت 

کلمات تخصصی نتایج گوگل آنالیتیک


Sessions به معنی دوره و یا دقیق تر به معنی نشست می باشد. این اصطلاح به بازده زمانی مشخصی اطلاق می شود که هر کاربر و بازدید کننده سایت به صورت فعال در حال استفاده از سایت شما و تعامل با وب سروری که سایت شما بر روی آن قرار گرفته است می باشد. واژه دیگر مورد استفاده در نتایج اصطلاح Pageviews می باشد که این نیز به معنی تعداد بازدید از هر صفحه است و می تواند صفحات مشاهده شده توسط کاربران را به شما نشان دهد. البته در زمینه با دو اصطلاح بالا یک اصطلاح دیگر نیز در نتایج گوگل آنالیتیک و طراحی سایت وجود دارد که میانیگین تعداد صفحات دیده شده توسط کاربران و بازدید کنندگان در هر دوره زمانی استفاده از سایت است و به آن Pages/Session می گویند. همچنینی باید اشاره کنیم به اصطلاح Avg. Session Duration که نشان دهنده میانگین تایمی است که کاربر در هر دوره زمانی استفاده از سایت با سایت در تعامل قرار دارد.

اصطلاحات مهم google analytic در طراحی سایت 

اصطلاحات تخصصی آنالیتیک در طراحی سایت


در ادامه مباحث بالا باید به اصطلاح  بپردازیم که در ترجمه به معنای نرخ پردازش است و به این معنی است که چه تعدادی بازدید کننده به سایت شما آمده اند و محتوایی که در نظر داشتند را نیافته و از سایت شما خارج شده اند. حتی نحوه خروج کاربران از سایت را نیز می توانید ببینید و بر اساس این اطلاعات مشکلات سایت خود را بر طرف کنید. در بالا به Sessions اشاره کردیم، شما با اصطلاح دیگری نیز برخورد خواهید کرد که  New Sessions نام دارد. این بخش می تواند آمار عددی کاربرانی که برای اولین بار به سایت شما وارد می شوند را به شما نشان دهد. واژه تخصصی دیگر واژه Goals می باشد که در نتایج گوگل آنالیتیک به آن برخورد می کنید و به معنای اهداف است. کاربرد این بخش این است که کلمات کلیدی و جملاتی که کاربران توسط جستجوی آنها به سایت شما وارد شده اند را به شما نشان می دهد و در حسن ختام این بخش نیز اصطلاح Campaigns را معرفی می کنیم که در فارسی کمپین ترجمه می شود. کار آن نیز افزودن پارامترهایی به آدرس صفحه است تا توانایی کسب اطلاعات بیشتر درباره ترافیک را داشته باشید.

ارتباط با ما
  • دفتر ستارخان : ابتدای شادمهر، پلاک 425، ساختمان نونگار
  • تلفن تماس: 66 51 41 40 - 66 51 83 54
  • دفتر گیشا: بازار نصر , نبش کسروی , پلاک 2 , ساختمان نونگار
  • تلفن تماس : 88 26 89 90 - 88 26 62 00
  • فکس : 66 51 96 07
برای اطلاع از مشاوره اجرا برآورد هزینه تکنولوژی تولید فرم زیر را ارسال کنید