طراحی سایت


PHP یک زبان برنامه نویسی سمت سرور است و در توسعه وب پشتی و معمولاً با MySQL استفاده می شود. در حالی که HTML یک زبان نشانه گذاری است و در قسمت جلوی توسعه وب استفاده می شود که مسئول چیدمان صفحه وب به همراه CSS و Javascript است.

PHP به عنوان یک زبان سمت سرور معمولاً برای برنامه ریزی دستکاری صفحات طراحی سابت ساخته شده با HTML استفاده می شود. منظور من دستکاری صفحات وب به عنوان یک مثال اساسی از درخواستهای HTTP است که معمولاً در PHP کنترل و کدگذاری می شود. از PHP می توان در ایجاد اجزای HTML و برچسب ها نیز استفاده کرد  که در ادامه توضیح مفصلی داده ایم. مقاله آموزش زبان php از پایه می تواند برایتان مفید باشد.

چگونگی استفاد از تگ های html در  php

هنگام ساخت سایت یک صفحه پیچیده، در برخی مواقع با نیاز به ترکیب PHP و HTML مواجه خواهید شد تا به نتایج مورد نیاز خود برسید. در مرحله اول، ممکن است پیچیده به نظر برسد، زیرا PHP و HTML دو زبان جداگانه هستند، اما این طور نیست. PHP برای تعامل با HTML طراحی شده است و اسکریپت های PHP بدون مشکل در یک صفحه HTML قرار می گیرند.

در یک صفحه HTML ، کد PHP در برچسب های خاص PHP محصور شده است. وقتی بازدید کننده صفحه را باز می کند، سرور کد PHP را پردازش می کند و سپس خروجی (نه خود کد PHP) را به مرورگر بازدید کننده می فرستد. در واقع ادغام HTML و PHP کاملاً ساده است. هر چیزی در اسکریپت PHP که در برچسب <؟ php؟> وجود ندارد توسط کامپایلر PHP نادیده گرفته می شود و مستقیماً به مرورگر وب منتقل می شود. اگر به مثال زیر نگاه کنید می توانید ببینید که یک اسکریپت PHP کامل چگونه به نظر می رسد:

کد بالا به سادگی HTML است و فقط کمی PHP دارد که تاریخ امروز را با استفاده از عملکرد تاریخ داخلی چاپ می کند. همانطور که در بالا ذکر شد، تمام HTML های ساده موجود در کد بالا توسط کامپایلر PHP نادیده گرفته می شوند و بدون تغییر به مرورگر وب منتقل می شوند.

ببینید چقدر آسان است؟ ادغام PHP و HTML واقعاً بسیار ساده است. فقط بخاطر داشته باشید که در هسته آن، یک اسکریپت PHP فقط یک صفحه HTML است که برخی از PHP در آن پاشیده شده است. اگر بخواهید، می توانید یک اسکریپت PHP ایجاد کنید که فقط HTML در آن باشد و هیچ برچسب <؟ php؟> نداشته باشد و بسیار خوب کار خواهد کرد. جزییات طراحی سایت با php.

PHP در HTML با استفاده از برچسب short_open

اگر می خواهید تا آنجا که ممکن است کد خود را کوتاه کنید، می توانید به سراغ گزینه short_tags بروید. این کار شما را از تایپ  php در ابتدای کد، کوتاه می کند. برای فعال کردن این مورد، باید فایل php.ini را به روز کنید و تنظیمات "short_tags" را از "Off" به "On" تبدیل کنید. در حالی که این تنظیمات در اکثر سرورها از قبل روشن است، همیشه بهتر است قبل از این بررسی کنید. مشکلی که می تواند در صورت استفاده از برچسب های کوتاه ایجاد شود با استفاده از XML مغایرت دارد.

PHP در HTML پسوندهای پرونده

وقتی یک فایل داده شده حاوی کد PHP باشد، باید پسوند PHP داشته باشد. در بیشتر موارد php است، اما شما همچنین می توانید فایل htaccess را پیکربندی کنید تا بدون تغییر نام و تغییر پسوند کد PHP در فایل HTML، آن را بخواند.

HTML در PHP

همچنین می توانید از کد HTML در اسکریپت PHP استفاده کنید. اگر کل صفحه خود را در PHP ایجاد کرده باشید، مثلاً بخواهید فرم HTML دلخواهی را در آن بگنجانید، این می تواند بسیار مفید باشد. تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که ترتیب برچسب های باز کننده HTML و PHP را تغییر دهید و صفحه را با PHP باز کنید.

گرچه این موضوع کمی پیچیده به نظر می رسد، در واقع کد زیادی را برای شما صرفه جویی می کند. برای مثال super global PHP_SELF این امکان را می دهد از مقدار فیلدهای مشخص شده، در همان پرونده استفاده کنیم. معمولاً برای چنین فرمهایی دو پرونده ایجاد می شود. اولی خود فرم HTML است و دیگری فایل PHP باطن است که همه کارها را انجام می دهد.

اگر در حال حاضر یک برنامه PHP پیچیده دارید که به تعداد زیادی پرونده متکی است و فقط می خواهید همه چیز را به ساده ترین شکل ممکن حفظ کنید، این می تواند کمک بزرگی به شما کند.

PHP با میزبانی NTC

NTC Hosting به مشتریان خود یک راه حل نهایی میزبانی وب ارائه می دهد. تمام برنامه های میزبانی وب ما از HTML پشتیبانی می کنند و به شما امکان انتخاب بین PHP4 و PHP5 را می دهند.

می توان از زبان html و php  در طراحی وب سایت استفاده نمود.

 راهنمای استفاده 


<html>
<title>HTML with PHP</title> <body>
<h1>My Example</h1>
<?php //your php code here ?>
<b>Here is some more HTML</b> <?php //more php code ?> </body>
</html>

با این روش بدون انجام دادن عملیات خاص شما می توانید کدهای php را درون صفحات html سایت جای دهی نمایید. در حالت دیگر برای شما این امکان وجود دارد که کدهای html را درون صفحات php وب سایت خود جایدهی نمایید. با استفاده از PRINT و ECHOاین امکان برای شما فراهم می شود.
<?php Echo "<html>";
Echo "<title>HTML with PHP</title>";
Echo "<b>My Example</b>";
//your php code here
Print "<i>Print works too!</i>"; ?>

 

جمع بندی

روش های دیگر برای درج پرونده از طریق include_once ، Require و Require_once می باشد. تفاوت بین include  و require به سادگی این است که با include ، اگر پرونده ای که قرار است موجود نباشد، شما اخطار می گیرید، در حالی که با require شما خطای مهلکی دریافت می کنید و اجرای اسکریپت متوقف می شود. تغییرات include_once و Require_once اطمینان حاصل می کند که پرونده موجود قبلاً درج نشده است. این کمک می کند تا از مواردی مانند خطاهای تعریف مجدد عملکرد جلوگیری شود.

 

 

طراحی سایت,بهینه سازی سایت به همراه طراحی وب سایت و طراحی پرتال تخصص شرکت طراحی نونگار است جهت اطلاع از تعرفه طراحی سایت با ما تماس بگیرید