طراحی وب

بانکداری الکترونیکی


امروزه نتایج بازدهی بازاریابی در اینترنت دیگر برای همه ی صنایع و کاربران ثابت شده است. هر روزه بر تعداد مشتریانی که اقدام به خرید آنلاین می کنند افزوده می شود و همین امر باعث شده تا بانک ها در اندیشه ی جایی برای تبلیغات و سرمایه گذاری باشند.
علاوه بر کاربران عام،شرکت های بزرگ نیز برای مدیریت حساب های خود و بهبود بهره وری، از بانکداری الکترونیکی استفاده می کنند.
بانک ها باید یک برنامه ی قابل اطمینان برای جذب و اعتمادسازی کاربران خود داشته باشد.

1- گسترش تبلیغات
در ابتدا رعایت مقررات تبلیغات بانکی لازمه ی توسعه حساب های کاربران و مطابق با خواسته آنهاست ،ضروری خواهد بود. به طور مثال FDIC بانکهای بیمه باید این عبارت را در تمامی تبلیغات خود به کار ببرند : "عضو FDIC" کاربرانی که حساب های سپرده ندارند می توانند از عناوین "آزاد" و یا "بدون هیچ هزینه" و یا دیگر عبارات مشابه استفاده نمایند.

اضافه برداشت از حساب و یا عدم وجود وجه کافی به عنوان هزینه های نگهداری به حساب نمی آید زیرا هنگامی این مورد رخ می دهد که در حساب مشتری نقص ایجاد شده باشد. هزینه های تشکیل شده ء نگهداری و فعالیت ها به طور منظم به صورت ماهیانه کم خواهد شد. بانک ها نمی توانند از کلمه "سود" برای اشاره و جلب توجه و تمایلات و علاقه کاربران و یا پرداخت برای حساب سپرده مشتریان استفاده کنند.

اگر تبلیغات برای حساب سپرده مشتری انجام شود، باید به عنوان درصد عملکرد سالانه و یا APY لیست شود. مترادف این کلمه مخفف شده، "Annual percentage Yield" یا "درصد عملکرد سالانه" است که باید حداقل یک بار در تبلیغات استفاده شود. اگر APY در آگهی ها اعلام شود نرخ بهره آن نیز باید کاملاً بیان شود.

مقررات ویژه و اضافی ممکن است برای انواع خاصی از حساب ها و خدمات در بانک اعمال شود. قبل از توسعه برنامه بازاریابی اینترنتی تان و ایجاد بانکداری اینترنتی، مطمئن شوید که انتباق فردی بانک شما، تمامی اظهارات به عنوان سازگاری با مشتری را تایید کرده است.


2- پیغام واضح و رسا
باید تصمیم بگیریدکه از تبلیغات و بازاریابی آنلاین چه می خواهید. می خواهید چه پیامی در مورد بانک شما به افراد ارائه دهد! آیا می خواهید به عنوان یک بانک در شهری کوچک که به کشاورزان و یا کسب و کارهای کوچک کمک می کند شناخته شوید و یا به عنوان یک موسسه بزرگ و قابل اعتماد که مسئولیت رسیدگی به امور بانکی را به عهده می گیرد؟! مشتریان فعلی خود را مورد بررسی قرار دهید و زمینه های رشد بالقوه برای تمرکز بر روی تبلیغات بازار مورد هدفتان را شناسایی نمایید.

3- استراتژی های خود را گسترش دهید
حال که می دانید بازار مورد هدف شما چه کسانی هستند، باید فکر کنید که آنها کجاها آنلاین هستند. اگر به دنبال جذب مشتری تجاری بانکداری آنلاین هستید، رسانه های اجتماعی به توده های عظیمی از مخاطبین می رسند که احتمالاً مسیر موثری برای دنبال کردن خواهد بود. اگر بازار مورد هدف شما حساب های شرکت های بزرگ است، ممکن است اقدام به انجام تبلیغات در وب سایت های تجاری و یا وبلاگ های مالی نمایید.
بازار شما هر چه باشد، تمامی بانکها می توانند کارهایی برای افزایش بازاریابی آنلاین خود انجام دهند. می توانید اقدام به بازنویسی وب سایت موسسه خود نمایید تا جستجوی راحت تر و یا به اصطلاح Search friendly تری داشته باشد.
کلمات کلیدی جستجو شدهء معمول مانند، "بانکداری اینترنتی" برای بررسی آمار ترافیکی شان از ابزار پژوهشی کلمات کلیدی گوگل استفاده می کنند.
اصطلاحات مرتبطی که دارای ترافیک بالایی هستند را پیدا کنید و از این کلمات کلیدی و عبارات در محتوای وب سایت خود استفاده نمایید. برای برداشتن یک گام به جلوتر،‌ از این کلمات کلیدی و عبارات در وبلاگ هایی که در مورد بانکداری اینترنتی مطالبی دارند نیز استفاده کنید.

قبل از اجرای تبلیغات و بازاریابی آنلاین، اهداف خود را بنویسید و نتایج آن را بررسی و اندازه گیری نمایید. به این ترتیب هنگامی که شروع به تلاش برای بازاریابی آنلاین می نمایید، می توانید نتایج بدست آمده را ثبت کرده و ببینید که چگونه آنها در پیش بینی های شما سنجیده شده اند.
یک برنامهء روشن و واضح بنویسید و بدانید که انتظار به انجام رساندن چه چیزی را دارید و چگونه این استراتژی های خود را پیاده سازی خواهید کرد. این برنامه و استراتژی ها را تا یک دوره 6 ماهه به عنوان دوره آزمایشی ادامه دهید. سپس طرح خود را هر ماه ارزیابی کنید تا بدانید چه راه هایی کار می کند و چه روش هایی مناسب نیستند.
بهترین چیز در مورد یک برنامه بازاریابی آنلاین این است که انعطاف پذیر بوده و قابل رشد و تغییر باشد، تا کشف کنید که کدام روش برای موسسه شما بهترین می باشد.
در گذشته مشتریان مجبور به انجام تمام عملیات بانکداری خود در تمامی زمینه ها از ابتدا تا انتها بودند. اما امروزه مشتریان بانک می توانند به راحتی بانکداری اینترنتی را انتخاب نمایند و با یک کلیک عملیات نقل و انتقال پول خود را انجام دهند.
کاربران و مشتریان بانک ها باید متقاعد به ثبت نام برای بانکداری آنلاین شوند. با این پیشنهادات شما قادر به افزایش کاربران بانکداری آنلاین و ابزار مدیریت پول خواهید بود. افزایش رضایتمندی مشتری و کاهش هزینه ها نتیجهء آن در زمینه فعالیت شما خواهد بود. مشکل اینجاست که باید از دستورالعمل های آسان تر استفاده نمایید:

• آنچه بانکداری آنلاین را منحصر به فرد می کند را در خفا و قرنطینه نگه دارید. بهتر است از طریق ایجاد بازاریابی چیزهایی که باعث افتخار و تمایز بانکداری اینترنتی می شود را ارائه نمایید؛ توانایی هایی که به مشتریان اجازه می دهد تا در مرورگر وب تمامی عملیات بانکی خود را ببینند. توسط کیفیت و خدمات منحصر به فرد و ارائه آن در بازاریابی اینترنتی می توانید مشتری جذب نمایید.

• تلاش های بازاریابی خود را با هدف جمعیتی خاص و مشخص انجام دهید. به طور مثال نسل جدید نسبت به نسل های قبل، بیشتر تمایل به استفاده از بانکداری اینترنتی دارد.

• از طریق تماس های شخصی و ایجاد اعتماد در وب سایت به بازاریابی اینترنتی رسوخ نمایید.Bankrate.com ادعا می کند که بزرگترین مشکل اکثر افراد با بانکداری اینترنتی "اعتماد" است. استفاده از عکس های دوستانه افراد در تبلیغات بانکی و شعارهایی که به مشتریان شما یادآوری می کند که هنگامی که به بانک احتیاج دارید، بانک شما در خدمت آنهاست. این امر کمک زیادی به جلب اعتماد افراد می نماید.

• رسانه های خود را برای بازاریابی بانکداری آنلاین تعیین کنید. در حالی که تبلیغات اینترنتی ایدهء خوبی به نظر می رسد اما بسیار مهم است که به خاطر داشته باشید بسیاری از مشتریان بالقوه بدون کمی شناساندن و معرفی نمی توانند از وب سایت شما بازدید کنند.

علاوه بر قرار دادن علائم و تبلیغات در خود شعب بانکها، می توانید تبلیغات چاپی، تبلیغات رادیویی و تلوزیونی داشته باشید. حتی می توانید تیم تبلیغاتی و بازاریابی به سبک خیابانی استخدام نمایید. در این صورت شخص به شخص موارد لازم را به افراد توزیع کرده و توضیحاتی نیز در این مورد ارائه می نمایند.

• محل تبلیغات و بازاریابی "بانکداری الکترونیک" خود را در مکان مناسب و موثری تعیین نمایید. بیلبورد مورد نظر را در جایی از شهر قرار دهید که بیشتر مردم از نظر مالی در سطح بالاتری قرار دارند. با این حال توصیه می شود که از تبلیغات بنری نیز در صفحهء اول وب سایت بانک نیز استفاده نمایید. اگر مشتریان و کاربران آن را نادیده گرفتند، جای دیگری را تعیین کنید که اکثر کاربران به آن نگاه کرده و توجه می کنند.

• تبلیغات خود را به وسیله یک گروه متمرکز بررسی نمایید تا میزان اثر بخشی آن را بسنجید. یک گروه متمرکز شامل یک گروه رندوم و یا هدفمند انتخاب شده از افراد هستند که در مورد خدمات و مسائل مربوط به بانکداری اظهار نظر می کنند و کامنت ارسال می کنند. این کار کاملاً ساده است، کافی است که شما از آنها بپرسید در مورد بانکداری اینترنتی چه فکر می کنید و یا چرا اینگونه فکر می کنید؟ از این اطلاعات برای ایجاد تغییر در تبلیغات آنلاین خود استفاده نمایید.
منبع: طراحی سایت نونگار پردازش

طراحی سایت نونگار پردازش