طراحی سایت


لینک فارم

مزرعه لینک نوعی از وب سایت هایی هستند که به هدف بک لینک دادن به یک دسته خاصی از وب سایت ها ساخته شده اند و یا به زبان ساده تر ، برای اینکه رتبه سایت ها افزایش یابد سایت ها را به یک سایت مشخص و یا چند سایت دیگر لینک میکنند ؛ معمولا سایت هایی که بک لینک های زیادی دریافت میکنند به عنوان منابع معتبر در نظر گرفته میشود به همین دلیل است که باید بک لینک ها با کیفیت باشد . گاهی ممکن است صدها سایت و یا بیشتر به طور مکرر به یکدیگر یا یک سایت مشخص لینک شوند که معمولا این مدل لینک شدن ها به صورت اتوماتیک است اما دستی هم نیز صورت میگیرد . گوگل برای لینک سازی معیارهایی دارد که بر اساس آن معیار ها رتبه بندی میشود به طور کلی گوگل به دنبال پیدا کردن سایت های معتبر و محتوای ارزشمند از طریق لینک سازی است یعنی هر چه تعداد لینک ها به آن محتوا بیشتر باشد آن سایت نزد گوگل با ارزش تر است اما در کنار کمیت ، کیفیت لینک ها هم برای گوگل مهم است .برای بهتر شدن رتبه ی سایت خود میتوانید از سایتی که بازدید زیاد و رتبه ی خوبی دارد لینک بگیرید .وقتی به یک سایت یا محتوا لینک داده میشود هدف کیفیت بالای آن محتوا نیست بلکه به منظور بالا آمدن نتایج است این کار دور زدن قوانین محسوب میشود و یکی از تکنیک های سئو کلاه سیاه است و حتما جریمه هایی از سمت گوگل هم برای لینک دهنده هم گیرنده صورت میکیرد .

طراحی سایت

انواع لینک فارم

میتوان گفت دو نوع لینک فارم داریم : دستی وغیر دستی
در لینک فارم دستی ، ما در سایت هایی که کارشان فروش بک لینک است و از این راه درآمد دارند وارد میشویم و پکیج لینک مورد نظر را انتخاب میکنیم و آبشاری از لینک ها وارد سایت سرازیر خواهد شد .در لینک فارم غیر دستی ، در سایت های غیر مرتبط با کسب و کارمان صفحاتی را به وجود می آوریم و در آن صفحات به سایت خود لینک میدهیم و این را بدانید که گوگل موضوع سایت و صفحات غیر مرتبط سایت را میداند ؛ چه دستی باشد چه غیر دستی گوگل متوجه میشود و رتبه ی سایت پایین می آید .

اعتبار لینک در لینک فارم

دو نوع لینک داریم : لینک های داخلی و خارجی
لینک های داخلی که به صفحات سایت خودمان و دامنه ی خودمان است و لینک های خارجی که به صفحاتی خارج از سایت و دامنه های دیگران لینک میدهیم .لینک سازی هم ممکن است به دو صورت باشد ؛ Do follow و no follow .سایت هایی که لینک Do follow میدهند در واقع اعتبار خودشان را برای آن سایت میگذارند .اما در لینک های no follow به صفحه ای دیگر لینک داده شده و به گوگل میگوید ممکن است من لینک را از سایت دیگر برداشته باشم اما در درستی آن مطمئن نیستم و ارزش و اعتباری برای آن قائل نمیشوم .

اگر از مزرعه ی لینک به اشنباه استفاده کرده اید چه باید کرد ؟

اگر برای خودتان یا کسب و کارتان سایتی زدید و بدون اطلاع از قوانین مزرعه لینک با هدف بهبود و تقویت سئو سایت از این روش استفاده کرده اید پیش از تشخیص گوگل مراحل زیر را دنبال کنید :
1. همه ی برنامه ها و اقدامات مرتبط با مزرعه لینک را متوقف کنید .
2. همه ی بک لینک ها حذف شود .
3. با مراجعه به قسمت links و سپس کلیک برروی EXPORT EXTERNAL LINKS و سپس انتخاب گزینه More Sample Links فهرست همه لینک هایی را که گوگل برای شما ثبت کرده را دانلود کنید.
4. در فایلی که دانلود کرده اید همه ی بک لینک هایی را که از طریق روش مزرعه لینک دریافت شده را پیدا کنید و آن لینک ها را خط به خط در یک فایل متنی با پسوند Text ذخیره کنید .
5. حالا فایل متنی ایجاد شده را در ابزار Disavow Links Tool آپلود کنید تا عدم کنترل خود را بر این لینک ها اعلام کند .
6. مقالات مفید و آموزنده ای را منتشر کنید و از روش های مطمئن و درست بک لینک بگیرید .

Link Farming چیست ؟

میتوان آن را به عنوان یک تاکتیک SEO کلاه سیاه شناخت که باعث میشود یک وب سایت پیوند متقابل با وب سایت دیگری به نام link farm ایجاد کند . یا به سایتی برای لینک های ورودی میپردازد تا به صورت غیر طبیعی پیوند هایی ایجاد کند که موتور های جست و جو را فریب دهد .

جمع بندی

ایجاد مزارع لینک یا لینک فارم از روش های قدیمی به حساب می آید که این مزارع لینک قصد فریب دادن افراد مبتدی را دارند و با ارائه نتایج رشد موقتی افراد بیشتر فریب میخورند .


طراحی سایت,بهینه سازی سایت به همراه طراحی وب سایت و طراحی پرتال تخصص شرکت طراحی نونگار است جهت اطلاع از تعرفه طراحی سایت با ما تماس بگیرید