طراحی سایت


Web light در کنسول جستجوی گوگل

در این مقاله سعی داریم یک ویژگی به نام Web light را در گزارش جدولی تب performance واقع در کنسول جستجوی گوگل را مورد بررسی قرار دهیم و تشریح بسازیم که این ویژگی چه فرآیند هایی را شامل می شود. حال بدون هیچ وقفه ای به سراغ عنوان مقاله خواهیم رفت. مدیران وب به طور مداوم در تلاش هستند تا در بالای الگوریتم های تغییر ترافیک باقی بمانند و سایت خود را برای عملکرد بهینه کنند. کنسول ذکر شده در عنوان مقاله برای ارسال و بررسی نقشه های سایت ، نوشتن و بررسی ربات ها مفید است. در اوایل سال 2018، گوگل بزرگترین بروزرسانی کنسول جستجو ی گوگل را در 12 سال گذشته معرفی کرد. گزارش عملکرد جستجوی جدید ، گزارش پوشش شاخص ، گزارش وضعیت AMP و گزارش وضعیت آگهی های شغلی همه به عنوان ویژگی های جدید اضافه شدند، علاوه بر این چهار ویژگی جدید ، گوگل می گوید که از این رو ویژگی ها را همچنان در طول سال به کار خود اضافه می کند. مطابق گفته خود ، در تاریخ 14 ژوئن ، گوگل در حساب توئیتر مدیران وب خود اعلام کرد که گزارش عملکرد کنسول جستجو اکنون شامل فیلترهایی برای ظاهر جستجوی Web Light است.

Web light چیست؟

Web Light یک فناوری از Google است که صفحات "سبک" را با سرعت کم به کاربران نشان می دهد که از اتصالات کند برخوردار هستند. این به ویژه برای کسانی که در شبکه های تلفن همراه مرور می کنند بسیار مفید است. Google صفحات وب را در زمان واقعی به یک نسخه بهینه شده تبدیل می کند. این نسخه جدید سریعتر در شبکه های تلفن همراه بارگیری می شود و از داده های کمتری استفاده می کند. با استفاده از Web Light ، گوگل بیشتر مطالب را حفظ کرده و پیوندی به نسخه اصلی را در اختیار کاربران قرار می دهد. آزمایشات نشان می دهد که این نسخه از صفحات چهار برابر سریعتر بارگیری می شوند و از داده ها 80٪ کمتر از صفحه اصلی استفاده می کنند. افزایش سرعت باعث افزایش 50 درصدی بازدید به صفحات Web Light شد.

طراحی سایت

نکاتی در مورد Web Light

Google Analytics پشتیبانی محدودی از این نسخه های صفحات وب دارد. برای کوچک نگه داشتن صفحات ، در حال حاضر فقط از آمار مشاهده صفحه پشتیبانی می کند. ردیابی رویداد و برخی از معیارهای دیگر پشتیبانی نمی شوند. صفحات فقط برای کاربران در تلفن های همراه تبدیل می شوند. کاربران روی دسک تاپ یا رایانه لوحی نسخه های تبدیل شده یک صفحه وب را نمی بینند. در حال حاضر فقط مرورگرهای Chrome و Android پشتیبانی می شوند. Web Light از تبلیغات چندین شبکه پشتیبانی می کند و Google در حال کار بر روی افزودن شبکه های دیگر است. افزایش ترافیک حاصل از صفحات سریعتر به درآمد تبلیغات کمک می کند. شما می توانید از Web Light چشم پوشی کنید ، اما Google خاطر نشان می کند که ترافیک از اتصالات کند می تواند کاهش یابد.

نگرانی های مربوط به Web Light

اگرچه این طراحی شده است تا تجربه کلی بهتری را در اختیار کاربران دارای اتصالات کند قرار دهد ، اما Web Light نگرانی هایی را ایجاد می کند. تبدیل صفحه همیشه عالی نیست. بعضی اوقات در تبدیل ، منوهای صفحه وب و نمادهای شبکه های اجتماعی خراب هستند یا به خوبی نمایش داده نمی شوند. نمایش صفحات وب بر تجربه کاربر و تبدیلات آن تأثیر منفی می گذارد. نگرانی دیگر این است که صفحات وب به طور پیش فرض انتخاب می شوند. در حالی که گوگل دستورالعمل هایی را برای انصراف ارائه می دهد ، اما نیاز به تغییر در سرصفحه HTTP است و کاربرپسندترین چیز برای تغییر نیست. افراد باتجربه به احتمال زیاد در این زمینه مشکلی نخواهند داشت ، اما ممکن است افراد تازه کار بیشتر انتخاب این کار را دشوار بدانند.

آیا Web Light برای شما مناسب است؟

به طور کلی ، Web Light یک معامله است، به منظور ارائه صفحات به کاربران در کندترین شبکه های تلفن همراه، نسخه های بدون صفحه، صفحات وب شما ارائه می شوند. نسخه به دست آمده بیشترین تجربه کاربری را ارائه نمی دهد. با این وجود ، کاربران را قادر می سازد تا از سایت شما بازدید کنند که اگر این گزینه در دسترس نباشد ، ممکن است از آن بازدید نکنند. برای وب سایت هایی که میزان قابل توجهی از ترافیک با شبکه های تلفن همراه کند برخوردار هستند ، این گزینه قابل تأمل است. افزایش میزان بازدید ممکن است ارزش تجربه محدود کاربر را داشته باشد. جدیدترین ویژگی اضافه شده به Google Search Console به شما کمک می کند تا با آگاهی بیشتری تصمیم بگیرید. این جزئیات بیشتری در مورد عملکرد و میزان ترافیک شما در نمایش صفحات وب Web Ligh شما، ارائه می دهد.


طراحی سایت,بهینه سازی سایت به همراه طراحی وب سایت و طراحی پرتال تخصص شرکت طراحی نونگار است جهت اطلاع از تعرفه طراحی سایت با ما تماس بگیرید