طراحی سایت


Web light در کنسول جستجوی گوگل

در مقاله کنسول جستجوی گوگل به توضیح بخش های سرچ کنسول گوگل پرداختیم. اما در این مقاله به بخش Web Light در کنسول جستجوی گوگل پرداخته ایم. ویژگی Web Light در کنسول جستجوی گوگل با وارد شدن در بخش performance و سپس تب search appearance نمایان میشود.

Web light چیست؟

Web Light یک فناوری از Google است که صفحات "سبک" را با سرعت کم به کاربران نشان می دهد که از اتصالات کند برخوردار هستند. این به ویژه برای کسانی که در شبکه های تلفن همراه مرور می کنند بسیار مفید است. Google صفحات وب را در زمان واقعی به یک نسخه بهینه شده تبدیل می کند. این نسخه جدید سریعتر در شبکه های تلفن همراه بارگیری می شود و از داده های کمتری استفاده می کند. با استفاده از Web Light ، گوگل بیشتر مطالب را حفظ کرده و پیوندی به نسخه اصلی را در اختیار کاربران قرار می دهد. آزمایشات نشان می دهد که این نسخه از صفحات چهار برابر سریعتر بارگیری می شوند و از داده ها 80٪ کمتر از صفحه اصلی استفاده می کنند. افزایش سرعت باعث افزایش 50 درصدی بازدید به صفحات Web Light شد. در مورد تب sitemap در کنسول جستجوی گوگل چه میدانید؟

Web light در کنسول جستجوی گوگل

نکاتی در مورد Web Light

Google Analytics پشتیبانی محدودی از این نسخه های صفحات وب دارد. برای کوچک نگه داشتن صفحات ، در حال حاضر فقط از آمار مشاهده صفحه پشتیبانی می کند. ردیابی رویداد و برخی از معیارهای دیگر پشتیبانی نمی شوند. صفحات فقط برای کاربران در تلفن های همراه تبدیل می شوند. کاربران روی دسک تاپ یا رایانه لوحی نسخه های تبدیل شده یک صفحه وب را نمی بینند. در حال حاضر فقط مرورگرهای Chrome و Android پشتیبانی می شوند. Web Light از تبلیغات چندین شبکه پشتیبانی می کند و Google در حال کار بر روی افزودن شبکه های دیگر است. افزایش ترافیک حاصل از صفحات سریعتر به درآمد تبلیغات کمک می کند. شما می توانید از Web Light چشم پوشی کنید ، اما Google خاطر نشان می کند که ترافیک از اتصالات کند می تواند کاهش یابد. گزارش Core Web Vital از قسمت های مهم سرچ کنسول گوگل می باشد.

نگرانی های مربوط به Web Light

اگرچه این طراحی شده است تا تجربه کلی بهتری را در اختیار کاربران دارای اتصالات کند قرار دهد ، اما Web Light نگرانی هایی را ایجاد می کند. تبدیل صفحه همیشه عالی نیست. بعضی اوقات در تبدیل ، منوهای صفحه وب و نمادهای شبکه های اجتماعی خراب هستند یا به خوبی نمایش داده نمی شوند. نمایش صفحات وب بر تجربه کاربر و تبدیلات آن تأثیر منفی می گذارد. نگرانی دیگر این است که صفحات وب به طور پیش فرض انتخاب می شوند. در حالی که گوگل دستورالعمل هایی را برای انصراف ارائه می دهد ، اما نیاز به تغییر در سرصفحه HTTP است و کاربرپسندترین چیز برای تغییر نیست. افراد باتجربه به احتمال زیاد در این زمینه مشکلی نخواهند داشت ، اما ممکن است افراد تازه کار بیشتر انتخاب این کار را دشوار بدانند.

آیا Web Light برای شما مناسب است؟

به طور کلی ، Web Light یک معامله است، به منظور ارائه صفحات به کاربران در کندترین شبکه های تلفن همراه، نسخه های بدون صفحه، صفحات وب شما ارائه می شوند. نسخه به دست آمده بیشترین تجربه کاربری را ارائه نمی دهد. با این وجود ، کاربران را قادر می سازد تا از سایت شما بازدید کنند که اگر این گزینه در دسترس نباشد ، ممکن است از آن بازدید نکنند. برای وب سایت هایی که میزان قابل توجهی از ترافیک با شبکه های تلفن همراه کند برخوردار هستند ، این گزینه قابل تأمل است. افزایش میزان بازدید ممکن است ارزش تجربه محدود کاربر را داشته باشد. جدیدترین ویژگی اضافه شده به Google Search Console به شما کمک می کند تا با آگاهی بیشتری تصمیم بگیرید. این جزئیات بیشتری در مورد عملکرد و میزان ترافیک شما در نمایش صفحات وب Web Ligh شما، ارائه می دهد.


طراحی سایت,بهینه سازی سایت به همراه طراحی وب سایت و طراحی پرتال تخصص شرکت طراحی نونگار است جهت اطلاع از تعرفه طراحی سایت با ما تماس بگیرید