طراحی سایت


پرسونای مخاطب چیست ؟

پرسونا و هر آن چه که به پرسونا مربوط می شود ، در واقع مرتبط با بازار یابی خواهد بود .باید بدانید که در یک بازار یابی سود مند و با هدف بایستی بر چیز های زیادی واقف بود .در بازار یابی بایستی علایق و سلایق مشتری ها را شناخت تا بازار یابیی با سود دهی بیش تر و بهتر داشت .پرسونای مخاطب در واقع روشی برای هدف مند سازی بازار یابی تان می باشد .

پرسونای مخاطب چیست ؟

معرفی پرسونا

پرسونا در واقع به هویت و شخصیت قابل تعریف یک فرد تلقی خواهد شد .پرسونا می تواند ویژگی های درونی یک فرد باشد که در ظاهر وی نمایان نباشد ، اما در تمام امور زندگی وی تاثیر گذار خواهد بود .این ویژگی ها می تواند شامل سن ، ملیت ، وضعیت تحصل و زندگی و ... شود .

معرفی پرسونای مخاطب

موضوع مقاله پیش روی شما در واقع همین پرسونای مخاطب است که در یک بازار یابی موفق نقش اساسی دارد . پرسونای مخاطب توسط بازار یابان شناسایی و طراحی خواهد شد و بر میزان رشد اقتصادی آن ها تاثیر به خصوصی خواهد گذاشت .
هر بازار یاب می تواند پرسونای مشتریان خود را به وجود آورده و با توجه به آن تولید یا فروش خدمات یا کالا انجام دهد . پرسونای مخاطب با توجه به چنین ویژگی هایی لیست خواهد شد :
۱. سن افراد .
۲. جنسیت هر فرد .
۳. شغل و کار افراد و در آمد آن ها .
۴. محل سکونت هر فرد .
۵. علاقه مندی ها و سلایق افراد .
۶. سبک زندگی افراد .

معرفی پرسونای مخاطب

تفاوت پرسونای مخاطب و پرسونای مشتری در چیست ؟

پرسونای مخاطب اصولا در بازار یابی هایی کار برد دارد که کارایی آن ها تولید محتوا و ایجاد خدمات وابسته به علایق و سلایق مخاطبان و کار بران باشد . اما پرسونای مشتری در بازار یابی هایی کار برد دارد که برای فروش محصول سراغ آن ها می رویم . پرسونای مشتری نسبت به پرسونای مخاطب دارای اهمیت بیش تری بوده و نیاز به دقت و تامل بیش تری دارد .

تاثیر پرسونای مخاطب بر روی بازار یابی

هر آن چه به شناخت و لیست پرسونای مخاطبان مربوط شود ،برای بازار یابی مفید بوده .فواید پرسونای مخاطب از این لحاظ است که نیاز مندی های مخاطبان و کار بران با توجه به آن چه می خواهند بر طرف خواهد گشت .
پس توجه به پرسونای مخاطب در بازار یابی ها کاملا به سود افراد خواهد بود و از این رو، میزان باز دهی بازار یابی تان نیز افزایش خواهد یافت .تاثیری که شناخت پر سونای مخاطب بر روی کار شما دارد این است که با شناخت پرسونای مخاطب علایق مخاطبان را در می یابید .
با توجه به این موضوع شما می توانید محتوا هایی را تولید نمایید که خواسته و سلیقه مخاطب تان است و بازده محتوای شما را افزایش خواهد داد . این گونه از انجام تلاش های اضافه و تولید محتوا های بیهوده نیز جلو گیری به عمل می آید .

تاثیر پرسونای مخاطب بر روی بازار یابی

روش های شناسایی پرسونای مخاطب

۱. یکی از روش های کار آمد در شناخت پرسونای مخاطب مصاحبه با افراد می باشد .
۲. روش دیگر ایجاد پرسش نامه و اشتراک گذاری آن به صورت آنلاین و یا حضوری با مخاطبان تان می باشد .
روش آنلاین به اشتراک گذاری پرسش نامه یکی از موفق ترین راه ها برای شناخت پرسونای مخاطب خواهد بود .
۳. ایجاد تست دو گزینه ای بله یا خیر و موارد دیگر برای شناخت پرسونای مخاطبان نیز موثر و آسان است .
۴. علاوه بر موارد دیگر می توانید برای شناسایی پرسونای مخاطب از واحد ارتباط با مخاطب و یا ایجاد صفحاتی در شبکه های اجتماعی که بتوانید با مخاطبان تان در ارتباط باشید کمک بگیرید .

پرسونای مخاطب تاثیر گذار

برای داشتن یک پرسونای مخاطب تاثیر گذار یک سری از نکات بایستی رعایت شوند .ابتدا پیش از همه چیز باید با اصطلاح پرسونای مخاطب چیست آشنایی واضح و کامل داشته باشید .پس از آن با بر خور داری و آگاهی از پرسونای مخاطبان تان از روش های درست و دقیق اقدام به برنامه ریزی برای آن ها بکنید .
در برنامه ریزی برای پرسونای مخاطب بایستی به طور جدا گانه نکات قابل توجه ای را رعایت فرمایید .پرسونای مخاطب ، شناختی دقیق و بدون اشتباه است ، زیرا اشتباه در شناسایی پرسونای مخاطب می تواند تاثیر منفیی بر محتوا های شما بگذارد .
این اشتباه علاوه بر نا کار آمدی و باز خورد منفی محتوا های شما می تواند منجرب به از دست دادن مخاطبان تان نیز بشود .پس پرسونا مخاطب بایستی صحیح و تاثیر گذار باشد .
در یک تولید محتوای عالی با توجه به پرسونای مخاطب بایستی به مواردی چون ، فرم و استیل کلی محتوا و موضوع و واژگان به کار برده شده توجه کافی را داشت .علاوه بر این ها بایستی در زمینه هایی تولید محتوا کرد که جدابیت کافی را دارا بوده و اطلاعات لازم را به مخاطب برساند .از تولید محتوای بلند و طولانی و نا کار آمد خود داری نمایید .

بیشتر بخوانید

بازاریابی سایت در آپارات


طراحی سایت,بهینه سازی سایت به همراه طراحی وب سایت و طراحی پرتال تخصص شرکت طراحی نونگار است جهت اطلاع از تعرفه طراحی سایت با ما تماس بگیرید