طراحی سایت


WORLD WIDE WEB 4

در این مقاله به دو عامل دیگر تاثیر گذار بر روی شبکه جهانی وب که در مقاله ی WORLD WIDE WEB1 اشاره کردیم، می پردازیم این امیدواری و خوش بینی در ما وجود دارد که بتوانیم مطالب را خوانا و قابل درک تشریح سازیم.

Hyper Text

در اواسط سال 1941 میلادی نویسنده ی آرژانتینی (Jorge luis borges) خورخه لوئیس بورخس اثر، "باغ مسیر های چنگالی" را به سبک جدیدی که آن را داستان کوتاه می نامیم بوجود آورد، که نکته ی قابل تامل این است که این اثر به شکل الهامی، از ابرمتن نوید می دهد. بعد از گذشت تقربیا چهار سال در سال 1945 (Vannevar Bush) مقاله ای به نام "همانگونه که ممکن است ما فکر کنیم" در مجله "آتلانتیک مانسلی" درباره یک ماشین ابرمتن در آینده نوشت نام این ماشین را (Memex) انتخاب کرد و توصیفی که از این ماشین کرد: "میزی الکترومکانیکی متصل به بایگانی میکروفیلم ها که می تواند کتاب ها اسناد و هر نوشته ی دیگری را از کتابخانه در بیاورد" به این شرح بود. تئودور هولم نلسون (Theodour Holm Nelson) مهندس آمریکایی که متولد سال 1973 می باشد، در سال 1963 یعنی در سن 26 سالگی توانست مدلی را برای ایجاد و استفاده از محتوای پیوند شده ایجاد کند که نام او را، ابرمتن نامید.

طراحی سایت

درواقع ابرمتن به متنی گفته می شود که بر روی نمایشگر های وسایل های الکترونیکی به نمایش درمی آید. حال این ابرمتن، قابلیت ارجاع به متن ها و اسناد دیگر را نیز دارد (Hyper Link)، به این خاطر که دسترسی به متن ها و یا اسناد دیگر، را برای کاربران سهولت و تسریع سازد. به عبارتی دیگر می توان این چنین بیان نمود که ابرمتن دارای قابلیت نمایش متن ها در سطوح مختلفی از جزئیات، می باشد. صفحات ابرمتن می توانند با استفاده از ابر پیوند ها که در بالا اشاره کردیم، با هم ارتباط داشته باشند که این ارتباط، به شکل کلیک کردن یا هاور شدن یا زدن دکمه ی خاصی در یک صفحه می باشد و باعث رفتن به صفحه ی دیگر می شود. برای نمونه ابرمتن ها اغلب توسط HTML نوشته می شوند که یک بستر ارتباطی آسان و تسریع را برای به اشتراک گذاشتن مطالب در اینترنت پیاده سازی می کند.

طراحی سایت

W3C (WORLD WIDE WEB CONSORTIUM)

کنسرسیوم در لغت به معنا و مفهوم، ائتلاف و یا هم فرجام شدن دو یا چند سازمان، که به منظور انجام اکت های یکسان و هدف مشترک باهم همکاری می کنند، می باشد. در سال 1994، W3C تاسیس شد که رهبری این سازمان را کسی جز، تیم برنرزلی برعهده ندارد. W3C سازمانی است که توسط آن استانداردهای وب تولید می شود. اعضای این انجمن یا سازمان به تجزیه و تحلیل استاندارد ها و فناوری های شبکه جهانی وب می پردازند، تا بتوانند این استاندارد ها را توسعه دهند تا منجر به بهبود قابلیت های محصولات و امکانات وب شود. در واقع به شکل ساده تر اگر قرار به توصیف این انجمن باشد باید بیان نمود که ماموریت این سازمان این است که پروتکل ها و دستورالعمل هایی را تولید کند که رشد طولانی مدت وب را تضمین می کند تا وب را به پتانسیل کامل خود برساند. حال سوالی که شاید در ذهن اکثر ما شکل بگیرد این است که ارزش اجتماعی وب چقدر می باشد؟

طراحی سایت

در واقع ارزش اجتماعی وب به این صورت است که: ارتباطات انسانی، تجارت و فرصت های اشتراک دانش را امکان پذیر می سازد و نکته قابل تامل این است که یکی از اهداف اصلی سازمان W3C در دسترس قرار دادن این مزایا برای همه می باشد صرف نظر از سخت افزار، نرم افزار، فرهنگ، ملیت، موقعیت جغرافیایی یا توانایی ذهنی و جسمی.


طراحی سایت,بهینه سازی سایت به همراه طراحی وب سایت و طراحی پرتال تخصص شرکت طراحی نونگار است جهت اطلاع از تعرفه طراحی سایت با ما تماس بگیرید