طراحی سایت


ارور 404 چیست؟

صاحبان مشاغل برای گسترش کسب و کار خود اقدام به طراحی سایت می‌کنند ممکن است بارها برای جستجوی موارد مختلفی در موتورهای جستجو چرخیده باشید و با صفحات مختلف و همچنین لینک‌هایی رو به رو شده‌اید که برخی از آن‌ها دارای ارورهایی می‌باشند از جمله ارور 503، ارور 500، ارور 400، ارور 401، ارور 403 ، ارور 404 و.. معمولا ارور 404 را زیاد مشاهده کرده‌اید که ما در این بخش می‌خواهیم به ارور 404 چیست بپردازیم، در واقع ارور 404 Not found زمانی نمایش داده می‌شود که سرور صفحه مورد نظر را پیدا نکرده باشد.یعنی مرورگر در تلاش است تا صفحه مورد نظر را پیدا کند و در اختیار کاربران قرار دهد اما وقتی با صفحه‌ای روبه‌رو نمی‌شوند این خطا را در صفحه پیش روی کاربران نمایش می‌دهد. وجود این خطا هم در دید کاربران و به خصوص در دید موتورهای جستجو نا مناسب می‌باشد که حتما باید در صورت مشاهده ارور اقدام به رفع آن کنید.

عوامل مهم در پدید آمدن ارور 404

موارد مختلفی برای ظاهر شدن این ارور دخیل هستند که عبارتند از:
• وجود خطای کاربر: یعنی خطا از سمت کاربر یا بازدید کننده می‌باشد که به هر دلیلی مانند اشتباه تایپی و... می‌باشد یعنی کاربر آدرسی که اصلا وجود ندارد را وارد کرده است که با این ارور رو به رو شده است.
• حذف صفحه مورد نظر: یکی دیگر از مواردی که با این خطا مواجه می‌شوید حذف صفحه مورد نظر توسط صاحب طراحی وب سایت می‌باشد یعنی یک صفحه‌ای که قبلا وجود داشته اما در حال حاضر به هر دلیلی حذف شده در هنگام ورود این آدرس با ارور 404 مواجه می‌شوید.
• تغییر آدرس: از طرفی آدرسی که قبلا وجود داشته اما در زمانی که شما جستجو می‌کنید به هر دلیلی تغییر پیدا کرده منجر به ظاهر شدن ارور 404 می‌شود.

طراحی سایت

نحوه رفع خطای 404

تا این بخش با تعریف خطای 404 و مواردی که این خطا را پیش می‌آورد آشنا شدیم حال به این که چطور در هنگام مشاهده این خطا اقدام به رفع آن کنیم می‌پردازیم موارد زیادی ممکن است در به وجود آمدن این خطا نقش داشته باشند که شما باید خود یا با کمک گرفتن از پشتیبانان شرکت طراحی سایتی که اقدام به ساخت سایت خود کرده‌اید علت آن را جویا شوید و به رفع آن بپردازید.
• به ریلود کردن صفحه بپردازید : بعضی اوقات ممکن است به دلیل اینکه صفحه به درستی بارگذاری نشده و یا در اتصال اینترنت مشکلی باشد این خطا رخ دهد که شما می‌توانید با زدن دکمه F5 اقدام به ریلود کردن صفحه کنید. لازم به ذکر است که اگر شما با لپ تاب کار می‌کنید می‌توانید با فشارد دو کلید FN+F5 با هم اقدام به ریلود صفحه کنید.
• به عقب بازگردید : مورد دیگری که می‌توانید برای رفع خطای صفحه مورد نظر خود می‌توانید یک لول به عقب برگردید سپس به صفحه‌ای که می‌خواهید بروید.
• آدرس سایت را بررسی کنید : در برخی مواقع ممکن است که کسی این آدرس را برای شما ارسال کرده باشد که کلمات کم یا اضافی باشد برای برطرف کردن ارور 404 می‌توانید با دقت آدرس را بخوانید و یا می‌توانید اسم فارسی آن را در موتور جستجو سرچ کنید تا با نام صحیح آدرس رو به رو شوید. به عنوان مثال ممکن است آدرس صفحه دیجی کالا Digikala به این صورت تایپ شود Digkala که منجر به رخ دادن ارور 404 می‌باشد.
• به حذف کردن حافظه کش بپردازید : یکی دیگر از دلایلی که معمولا در کامپیوترها و یا موبایل مشهده می‌شود حالت کش درآمدن مرورگرها می باشد که شما می‌توانید با حذف کردن آن در پدید آمدن ارور 404 جلوگیری کنید. راه دیگری برای این کار وجود دارد آن هم این است که وارد محیط بدون کش شوید و آن هم با فشردن دکمه Ctrl+Shift+N امکان پذیر می‌باشد.

تاثیر ارور 404 بر روی سئو سایت

وجود ارور 404 در سئو سایت شما پیامدهای بدی را برجای می‌گذارد چرا که پدید آمدن این ارور باعث می‌شود تا اعتبار سایت شما در نظر موتور جستجو کاهش پیدا کند و به این فکر کنند که شما اهمیتی به طراحی وب سایت خود نمی‌دهید و آن را چک نمی‌کنید. پس حتما زود زود به چک کردن صفحات سایت خود بپردازید تا در صورت به وجود آمدن این ارور سریعا اقدام به رفع آن کنید در غیر این صورت رتبه طراحی سایت شما در نظر گوگل کاهش پیدا خواهد کرد.در نهایت نکاتی که برای پیشگیری از به وجود آمدن این ارور باید توجه کنید این است که به هیچ عنوان برگه‌ای را از وردپرس خود پاک نکنید همچنین ساختار پیوند یکتا یا همان آدرس و نوشته سایت را تغییر ندهید. اگر شما به عنوان صاحب سایت اقدام به حذف برگه یا صفحه‌ای کرده‌اید حتما آن صفحه را به یک صفحه مرتبط ریدایرکت کنید.


طراحی سایت,بهینه سازی سایت به همراه طراحی وب سایت و طراحی پرتال تخصص شرکت طراحی نونگار است جهت اطلاع از تعرفه طراحی سایت با ما تماس بگیرید