طراحی سایت


اسپم چیست؟

اگر شما فردی هستید که با محیط اینترنت زیاد سروکار دارید و یا اگر صاحب طراحی سایت شرکتی و یا طراحی سایت فروشگاهی هستید ممکن است بارها برای شما پیش آمده باشد که با عبارت اسپم مواجه شده باشید و ندانید که معنی اسپم چیست؟ممکن است شما بارها در محیط اینترنت با پیامک‌ها یا ایمیل‌ حتمی تماس‌های ناشناسی را دریافت کنید که به تبلیغات محصول و یا ارائه خدماتی بپردازند که در اصطلاح به این پیام‌ها اسپم گفته می‌شود.

طراحی سایت

انواع اسپم ها

ما در دنیای اینترنت دارای انواع مختلفی اسپم می باشیم که عبارتند از:
• ایمیل اسپم
یکی از معمول ‌ترین اسپم‌ها، ایمیل اسپم یا junk email که به معنی هرزنامه می‌باشد است. اما اسپم‌ها به سرعت شناخته می‌شوند و با تنبیه‌هایی روبه‌رو می‌شوند
• کامنت اسپم‌ها
کامنت اسپم‌ها یکی دیگر از انواع اسپم‌ها می‌باشند که بلاگرها را تحت تاثیرخود قرار می‌دهند ممکن است برای شما پیش آمده باشد که در طراحی سایت یا شبکه‌های اجتماعی مطلبی نظر شما را جلب کرده و به خواندن آن بپردازید سپس دوست داشته باشید تا نظر افراد را بدانید و به قسمت کامنت‌ها مراجعه کنید و به خواندن آن‌ها بپردازید اما با کامنت‌هایی روبه‌رو شوید که به خارج از بحث مربوطه پرداخته و یا به تشکرهای بی‌ربط پرداخته شود در این صورت یعنی اسپمرها از این مطلب سواستفاده کرده و به کامنت‌های بی‌ربطی می‌پردازند. وجود کامنت اسپم باعث به شناخته شدن محتوای بی‌کیفیت و کاهش سرعت سایت می انجامد
• اسپم پیامک
نوعی دیگر از اسپم‌ها وجود دارند که به اسپم‌های پیامکی معروف می‌باشند. ممکن است این اتفاق برای شما هم رخ داده باشد که پیامکی را دریافت کنید که در آن نوشته باشد با ارسال عدد 1 یا هر عددی به فلان شماره می‌توانید در قرعه کشی شرکت کنید و یا برنده یک عدد خودرو و... شوید. این پیامک‌ها که گاهی با کم کردن هزینه افراد منجر می‌شوند به پیامک‌های اسپمی معروف می‌باشند.
• اسپم تماس
اگر شماره خود را در هر کجای نامطمئنی که قرار می‌دهید اگر با شماره‌های ناشناس رو‌به‌رو شده‌اید که اقدام به تبلیغات می‌کنند تعجب نکنید. به جز همه این موارد مورد دیگری از اسپم وجود دارد که به تماس اسپم معروف می‌باشد. یعنی اسپمرها با استفاده از تماس‌هایی با شماره ناشناس اقدام به تبلیغ محصولات و ارائه خدمات خود می‌کنند.

آنتی اسپم چیست؟

ممکن است برایتان سوال پیش بیاید که راهی برای جلوگیری از دریافت این‌گونه اسپم ها وجود ندارد؟ در واقع به نرم افزار یا سخت افزاری که به جلوگیری از ورود اسپم‌ها منجر می‌شود آنتی اسپم گفته می‌شود. برخی از این نرم افزارها از ابزاری استفاده می‌کنند که می‌توانند پیام‌های ناخواسته را تشخیص داده و از دریافت آن جلوگیری شود. یعنی می‌توانند بر اساس نیاز کاربران به شخصی سازی ابزار مورد نظر پرداخته و از ورود هر ایمیلی جلوگیری کند.اگر به دنبال روشی برای پیش‌گیری از ورو این‌گونه اسپم‌ها می‌بلشید باید به شما بگوییم که در مرحله اول نباید در هر سایت نامعتبری ثبت نام کنید و در صورت مشاهده گزارش اسپم پرداخته تا پیگیری‌های لازم انجام شود.آدرس ایمیل خود را در اختیار هر کسی و یا طراحی سایتی قرار ندهید، به ایمیل‌های دریافتی که مشکوک به اسپم هستید پاسخ ندهید چرا که به محض مشاهده پاسخ شما به صورت مکرر برای شما ایمیل و پیام میفرستند. قبل از ارسال ایمیل خود سیاست‌های اعلام شده را مطالعه نمایید تا مشاهده کنید که سایت مورد نظر قصد انجام چه کاری را دارند؟ دو ایمیل داشته باشید یکی را برای ثبت نام در طراحی وب سایت‌های دیگر و دیگری ایمیل شخصی شما باشد. اگر برای ایمیل خصوصی شما اسپم فرستاده شد بلافاصله آن را بلاک کنید. توجه کنید تا گول عنوان‌های به ظاهر جذاب را نخورید.

گزارش اسپم

برخی از سرویس‌ها این امکان را دارند تا در صورت مشکوک به پیامی در صورت گزارش اسپم توسط افراد اقدام به تنبیه می‌کنند.شبکه‌های اجتماعی نیز از این امکان بهره‌مند می‌باشند. تلگرام و واتس آپ دو مورد از شبکه‌های اجتماعی می‌باشند که اگر گزارش اسپمی را دریافت کنند سریعا اقدام به پیگیری و در صورت لزوم تنبیه آن اکانت می‌کنند. تنبیه اکانت مورد نظر هم در شبکه اجتماعی تلگرام به این صورت می‌باشد که بین 4 الی 7 روز اکانت مورد نظر را از انجام هر گونه عملیاتی مسدود می کند و پس از گذشت چند روز اگر گزارش اسپم دیگری از آن اکانت دریافت نشد حساب مربوطه به حالت عادی برمی‌گردد.


طراحی سایت,بهینه سازی سایت به همراه طراحی وب سایت و طراحی پرتال تخصص شرکت طراحی نونگار است جهت اطلاع از تعرفه طراحی سایت با ما تماس بگیرید