طراحی سایت


الگوریتم کافئین گوگل چیست؟

همانطور که مطلع هستید گوگل به کاربران خود بسیار اهمیت می‌دهد به همین منظور الگوریتم‌های مختلفی را ایجاد کرده تا با استفاده از آن‌ها بتواند بهترین‌ طراحی وب سایت‌ها را شناسایی کرده تا در اولویت خود قرار دهد تا در نتایج جستجوی کاربران نمایش دهد الگوریتم‌های گوگل از تعداد زیادی تشکیل شده‌اند که از اول تا در حال حاضر را در بخش‌های بعدی برای شما مطرح خواهیم کرد. یکی از آن‌ها که اخیرا آپدیت شده است الگوریتم کافئین Google Caffeine می‌باشد این الگوریتم برای رتبه دهی طراحی وب سایت‌ها به وجود نیامده بلکه برای ایندکس مطالب می‌پرداخت زمانی که این الگوریتم آپدیت شد افراد منتظر بودند تا رتبه سایتشان تغییر کند اما مشاهده کردند که هیچ تغییری در رتبه طراحی سایتیشان رخ نداد. وظیفه این الگوریتم این است که به سرعت در زمان کمی به ایندکس کردن صفحات سایت می‌پردازد این الگوریتم در سال 2009 توسط گوگل معرفی شد این الگوریتم برای گوگل بسیار از اهمیت بالایی برخوردار بود به طوری که گوگل از متخصصان و کترشناسان سئو برای توسعه آن کمک گرفت. هدف این الگوریتم این است که به ایندکس بهتر با سرعت بیش‌تر همچنین نمایش دادن نتایج مرتبط با نظم خاصی را به ارمغان بیاورد. این الگوریتم یکی از الگوریتم‌هایی که بسیار مورد توجه کاربران و گوگل قرار گرفته است می‌باشد.لازم به ذکر است که الگوریتم کافئین، شباهت زیادی با الگوریتم مرغ مگس خوار دارد که هدف آن سرعت بخشیدن به نتایج جست و جوی کاربران دارد. صفحات سایت در این الگوریتم در بخش کوچکی از سایت آپلود می‌شود و زمانی که صفحه جدیدی آپدیت می‌شود این الگوریتم به سرعت آن را ایندکس می‌کند.برای برخی افراد این پرسش پیش می‌آید که دلیل نامگذاری این الگوریتم این است که همانطور که کافئین به گرفتن خستگی فکری و جسمی اشاره دارد در گوگل نیز از این موضوع مستثنا نیست زمانی که گوگل به به روز رسانی طراحی وب سایت شما می‌پردازد مانند این است که کافئین را برای طراحی سایت شما تزریق کرده تا رتبه بهتری را از نظر گوگل دریافت کند و موجب بهبود سایت شود.

طراحی سایت

اهداف الگوریتم کافئین گوگل Google Caffeine

الگوریتم کافئین گوگل دارای اهدافی می‌باشد از جمله: سرعت: یکی از مهمترین اهدافی که الگوریتم گوگل کافئین دارد این است که سرعت پیدا کردن نتایج را برای کاربران افزایش دهد زمانی که کاربران به نتایج موارد مورد نظر خود می‌پردازند گوگل با سرعت بیش‌تری نسبت به قبل برای کاربران نتایج را نمایش می‌دهد. افزایش حجم : یکی دیگر از اهدافی که گوگل کافئین دارد این است که حجم ایندکس صفحات را به صورت قابل ملاحظه‌ای افزایش داده است.همچنین هر تغییری که در صفحات اینترنت داده شود در همان زمان به ایندکس کردن آن‌ها می‌پردازد از این رو به نمایش محتوای جدیدی برای کاربر می‌انجامد.مرتبط ساختن نتایج : یکی دیگر از اهداف مهم این الگوریتم این است که سعی دارد تا مواردی که افراد به جستجوی آن‌ها می‌پردازند را بررسی کرده و نتایج مرتبطی را برای آن‌ها نمایش دهند.

چگونگی کار کردن الگوریتم کافئین Google Caffeine

گوگل قبلا با استفاده از سیستم index به بررسی تک تک صفحات سایت می‌پرداخت که بر اساس جستجوی افراد نتایج مربوطه را برای آن‌ها نمایش می‌داد ثبت کردن سایت بر اساس کلمات کلیدی انتخابی هر صفحه صورت می‌گرفت معایبی که این سیستم داشت این بود که بین صفحات سایت فرق قائل می‌شد و با توجه به رتبه سایت مطالب را ایندکس می‌کرد یعنی هر چه رتبه طراحی وب سایت بالا بود زودتر مطالب آن ایندکس می‌شد که در سیستم جدید الگوریتم گوگل کافئین این مشکلات مشاهده نمی شود و به سرعت نتایج درخواستی افراد در صدم ثانیه به آن‌ها نمایش داده می‌شود.گوگل روز به روز، رو به رشد و پیشرفت قدم بر می‌دارد و هر آن ممکن است تا الگوریتم‌های جدیدی را رونمایی کند بنابراین همیشه سایت خود را با استانداردها و قوانین گوگل آپدیت کنید تا همیشه طراحی وب سایتتان بر اولویت گوگل قرار گیرد که منجر به پیشرفت کسب و کارتان می‌شود. اگر صاحب طراحی سایت شرکتی و یا طراحی سایت فروشگاهی می‌باشید همیشه خود را با دنیای سئو آپدیت کنید و یا کارهای سئو سایت خود را به دست بهترین شرکت طراحی سایت بسپارید تا آن‌ها با داشتن تیم حرفه‌ای و مجرب بهترین‌ها را برای سایت شما به ارمغان بیاورد و از پنالتی قرار گرفتن سایتتان در امان نگه دارد.

الگوریتم‌های گوگل از اول تا ابتدا

گوگل الگوریتم‌های مختلفی را برای بهبود رتبه سایت‌ها و راحتی کار خود بنا کرده که عبارتند از: الگوریتم کافئین که در سال 2010 ایجاد شد سپس الگوریتم پاندا، الگوریتم پنگوئن، الگوریتم ساختار صفحه ،الگوریتم دزد دریایی در سال 2012 ایجاد شده‌اند به علاوه الگوریتم وام پرداخت روزانه، الگوریتم مرغ مگس خوار، الگوریتم گورخر در سال 2013 پدید آمدند. الگوریتم کبوتر نیز در سال 2014 و الگوریتم موبایل گدون، الگوریتم هوش مصنوعی در سال 2015 و الگوریتم صاریغ در سال 2016 و الگوریتم فرد هم در سال 2017 پدید آمده‌ اند.


طراحی سایت,بهینه سازی سایت به همراه طراحی وب سایت و طراحی پرتال تخصص شرکت طراحی نونگار است جهت اطلاع از تعرفه طراحی سایت با ما تماس بگیرید