طراحی سایت


اینترنت اشیا

یکی از جدیدترین تکنولوژی‌های که این روزها با آن سروکار داریم علاوه بر طراحی سایت و دنیای وب، تکنولوژی به نام اینترنت اشیا Internet Of Things که به اختصار به آن IOT هم می‌گویند، می‌باشد که روز به روز در حال رشد می‌باشد. ایده اصلی آن هم از همه اشیاهایی که در اطراف ما وجود دارند گرفته شده است. IOT می‌تواند با هر دستگاه فیزیکی ارتباط برقرار کند و میان آن و کاربران ارتباطی ایجاد نماید و به تعامل میان دستگاه ها با کاربران بسیار کمک نماید.اتصال دستگاه‌های مختلف به یکدیگر از طریق این تکنولوژی امکان پذیر می باشد. فرض کنید با وجود یخچال های هوشمند و اتصال آن ها به اینترنت می‌ توانید از تاریخ انقضای مواد خوراکی که در یخچال دارید با خبر شوید.

طراحی سایت

تاریخچه IOT

در سال 1999 فردی به نام کوین اشتون، اینترنت اشیا IOT را برای اولین بار برای افراد مطرح کرد و به اتصال یافتن اشیا فیزیکی اشاره دارد. این تکنولوژی از زیر مجموعه‌های بسیاری تشکیل شده است مانند ارتباطات ماشین به ماشین و...

مزایای اینترنت اشیا IOT

این تکنولوژی، مزایای بسیار زیادی را در دنیای اینترنت وارد کرده و از آن جایی که امکان کنترل آن از راه دور امکان پذیر می‌باشد می‌تواند دستگاه‌ها را از طریق حسگرها به سیستم‌ها اتصال دهد این تکنولوژی باعث می‌شود تا اشیا به تعامل با مشتری بپردازند و از طرفی رضایت کاربران را جلب نمایند همچنین به بهینه سازی فنی و بهبود فن آوری ها کمک می‌کنند.
چرا اینترنت اشیا دارای اهمیت می‌باشد؟
زمانی که اشیا به اینترنت متصل شوند می‌توانند به راحتی اطلاعات را دریافت یا ارسال نماید و یا هردو کار را با هم انجام دهند. با استفاده از دریافت و ارسال اطلاعات باعث می‌شود تا اشیاهای مود استفاده، هوشمند شوند و افراد از آن ها به خوبی استفاده نمایند.

کاربردهای اینترنت اشیا

کاربردهای بسیاری از این تکنولوژی در اطراف خود مشاهده می‌کنیم که روز به روز در حال پیشرفت می‌باشد این تکنولوژی از آینده بسیار روشنی برخوردار خواهد بود که دنیا را بسیار متحول خواهد ساخت کاربردهای آن عبارتند از:
• روشنایی هوشمند: یکی از کاربردهایی که این تکنولوژی در اختیار افراد قرار می‌دهد در روشنایی هوشمند می‌باشد فرض کنید قبل از این که بخواهید وارد خانه خود بشوید خانه شما با استفاده از نورپردازی‌های زیبا روشن شود.
• خودروهای هوشمند:کاربرد دیگر این تکنولوژی را می‌توانید در خودروهای هوشمند مشاهده نماییم برای یعنی با استفاده از این تکنولوژی خودروها می‌توانند اطلاعات مفیدی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد برای مثال از اوضاع جاده و جایی که خودرو در آن قرار دارد به اطلاع سرنشینان می‌رساند اگر سانحه‌ای برای خودرو رخ داد می‌تواند با اورژانس تماس بگیرد.
• در سلامت و پزشکی: این تکنولوژی را در دنیای پزشکی و سلامت هم، شاهد هستیم. از طریق این تکنولوژی می‌توان اطلاعات دقیق بیمار را برای پزشکان ارائه داد و با استفاده از اطلاعات مربوطه به مراقبت‌های لازم و تخصصی بیمار پرداخت.
• کشاورزی: تکنولوژی IOT را در دنیای کشاورزی هم می‌توان به کار برد یعنی با استفاده از این روش به اطلاعاتی برای کاشت و برداشت خاک همچنین اطلاعاتی در مورد آبیاری و نظارتی، دما و رطوبت را در اختیار کشاورزان قرار دهد. همچنین برخی هواپیماها می‌توانند با استفاده از سنسوری که در آن تعبیه شده است در زمان‌های معین به آبیاری زمین‌های کشاورزی بپردازد.
تکنولوژی IOT علاوه بر موارد ذکر شده در طراحی وب سایت و صنعت های دیگری مانند: پتروشیمی، حمل و نقل، سیستم های امنیتی محیط زیست و.... نیز اجرا شوند.

کاربرد اینترنت اشیا در کسب و کارها

کسب و کارها هم با استفاده از این تکنولوژی می‌توانند پیشرفت بسیاری خوبی را داشته باشند و این امکان برای آن‌ها، بسیار مقرون به صرفه باشد. امروزه بسیاری از شرکت‌ها از این تکنولوژی در کسب و کار خود بهره می برند و کسب و کار خود را گسترش می‌دهند از جمله:
Huawei، Cisco، PTC، IBM، Bosch iot Sensor، GE Digital، Siemens IOT Analytics Company و...

امنیت در اینترنت اشیا IOT

از آن جایی که یکی از مهمترین موارد برای کاربران بحث امنیت می‌باشد این تکنولوژی هم باید از امنیت بالایی بهره مند ‌باشد که در هنگام حمله هکران آن‌ها را شناسایی کند و از ورود آن‌ها و دست یابی به اطلاعات کاربران جلوگیری نماید. در برخی موارد این تکنولوژی از امنیت پایین تری برخوردار است که متخصصان در حال کار کردن بر افزایش امنیت این تکنولوژی می‌باشند.

زبان های برنامه نویسی اینترنت اشیا

زبان های برنامه نویسی بسیاری هستند که می‌توان اینترنت اشیا را با آن نوشت محبوب ترین زبان هایی که می‌توان به نوشتن اینترنت اشیا پرداخت عبارتند از: Python Java، C++، JavaScript و Go.


طراحی سایت,بهینه سازی سایت به همراه طراحی وب سایت و طراحی پرتال تخصص شرکت طراحی نونگار است جهت اطلاع از تعرفه طراحی سایت با ما تماس بگیرید