طراحی سایت


بهترین بستر مناسب سیستم مدیریت محتوا

تا به حال به این فکر کرده اید که از چه بستری از CMS برای ساخت سایت استفاده کنید؟ در حقیقت این فرآیند یا سیستم عامل به شما این امکان را می دهد که بدون درک هیچ کدی حداقل برای اکثر آن ها به راحتی یک فرآیند طراحی سایت را پشت سر گذاشته و به عنوان مثال موفق به طراحی سایت فروشگاهی یا طراحی سایت بیمه شوید. لازم به ذکر می باشد که گزینه های زیادی در دسترس می باشد به این معنی که ممکن است در انتخاب بهترین آن ها دچار سردر گمی می شوید. در این مقاله قصد داریم نشان دهیم که چرا انتخاب بستر مناسب این فرآیند بسیار مهم است؟ این فرآیند به عبارتی قطعه ای از نرم افزار می باشد که به شما این امکان را می دهد محتوای مد نظر خود را به راحتی مدیریت کنید و در نهایت یک طراحی وب سایت را در پی داشته باشید. به طور معمول صفحات وب بوسیله زبان های برنامه نویسی HTML,CSS,JavaScript نوشته خواهند شد، بنابراین اگر شما به عنوان شخصی که قصد دارد از CMS استفاده نکند تنها راهی که برای طراحی سایت مد نظرتان باقی می ماند این است که این زبان ها را یاد بگیرید و کدهای زیادی برای این منظور بنویسید. در واقع این سیستم عامل ها بدون یادگیری زبان های برنامه نویسی و نوشتن کد های مربوطه شما را در ایجاد وب سایت کمک می کند، این روند در یک مورد مصداقی ثابتی نخواهد داشت آن هم زمانی که شما به دنبال سازگاری این فرآیند با برنامه هستید که به این معنی می باشد شما از قبل نحوه کدگذاری را می دانید.

طراحی سایت

چگونه بهترین بستر CMS را برای وب سایت خود انتخاب کنیم؟

بسیاری از سیستم عامل های مختلف CMS وجود دارد، بنابراین شما کدام یک را انتخاب می کنید؟ قبل از هر چیزی شما باید یک مواردی را به خوبی در مورد این فرآیند بدانید.

راحتی در استفاده

در حقیقت شما از این فرآیند درخواست دارید که ایجاد و ویرایش محتوا را برای شما آسان کند در حقیقت همانند کشیدن و یا متصل کردن یک رابط و در نهایت رها کردن آن می باشد، بنابراین می توانید عناصر مختلفی را در صفحات خود اضافه کنید. در نهایت امکان تغییر پس از انتشار محتوا برای شما سریع و آسان خواهد بود.

گزینه های طراحی

نرم افزار های ارائه شده توسط این فرآیند باید الگوها ی طراحی وب سایت زیاد و متنوعی را برای انتخاب در اختیارتان بگذارد و در واقع باید این توانایی و امکان را در اختیار شما بگذارد تا بتوانید طرح های خود را براحتی و براساس معیار های خود تنظیم کنید به عبارتی دیگر در حالت ایده آل بدون نوشتن کدهای برنامه نویسی.

قابلیت حمل داده

سیستم عاملی از این فرآیند باید ابزار و وسیله ای برای شما ارائه دهد تا توانایی این را داشته باشید که بتوانید به راحتی محتواهای مد نظر خود را صادر کرده و به جای دیگری منتقل کنید. به عنوان مثال بعدا این امکان وجود دارد که قصد داشته باشید پلت فرم دیگری یا میزبان وب دیگری را انتخاب کنید. در واقع جابجایی و حمل داده ها قابلیت آزادی کامل را برای شما در پی خواهد داشت.

برنامه های افزودنی و افزودنی ها

همه ی وب سایت ها از همه جهات یکسان نیستند، بنا براین غیر ممکن است که هر پلت فرم سیستم مدیریت محتوا، دارای تمام ویژگی هایی باشد که نیاز های هر وب سایت را برآورده می کند. اما نکته قابل توجه این است که افزونه ها و افزودنی ها این امکان را برای ما فراهم می سازند. درحقیقت این ها نرم افزار های جداگانه ای می باشند که می توانید فقط بر روی نرم افزار سیستم مدیریت محتوا نصب کنید تا ویژگی های آن را گسترش داده و در صورت لزوم ویژگی های جدیدی به آن اضافه کنید و می توانید آن ها را به عنوان برنامه ای برای سیستم مدیرت محتوای خود درنظر بگیرید.

گزینه های راهنما و پشتیبانی

اگر چه هدف این نوع از سیستم عامل این می باشد که ساختن یک سایت را تا حد ممکن آسان جلوه دهد اما با این حال ممکن است سوالاتی پیش بیاید که توانایی به پاسخ آن را نداشته باشید. برخی از این نوع سیستم عامل ها سوالاتی ار به صورت سوالات متداول و یک تیم خدمات مشتری دارند که پاسخ آن ها به نوعی وحشتناک می باشد و بعضی از آن ها هم جامعه ی پشتیبانی بزرگی در اختیار دارند که می توانند در شبانه روز به شما کمک کنند.


طراحی سایت,بهینه سازی سایت به همراه طراحی وب سایت و طراحی پرتال تخصص شرکت طراحی نونگار است جهت اطلاع از تعرفه طراحی سایت با ما تماس بگیرید