طراحی سایت


بهترین چیدمان طراحی صفحه اصلی

در سال‌های اخیر با ورود کسب‌وکارها به دنیای دنیای اینترنت و تکنولوژی افراد دوست دارند تا بهترین سایت را برای کسب و کار خود طراحی کنند و در اختیار کاربران قرار دهند. صفحه اصلی سایت یکی از مهمترین موارد در ساخت سایت می‌باشد چرا که یکی از مهمترین بخش‌هایی است که کاربران پس از ورود به سایت با آن مواجه می‌شوند. صفحه اصلی مادر یک سایت می‌باشد و کاربران اگر در هر کجای سایت باشند باز به صفحه اول برمی‌گردند بنابراین شما باید یک صفحه عالی را طراحی کنید تا رضایت افراد را جلب کنید .برای این کار می‌توانید از بهترین شرکت طراحی سایت کمک بگیرید چرا که آن‌ها با داشتن دانش و تجربه خود می‌توانند بهترین طراحی سایت فروشگاهی یا طراحی سایت شرکتی که مورد نیاز شما می‌باشد را در اختیارتان قرار دهند.

نکات مهم در چیدمان طراحی صفحه اصلی

همانطور که گفته شد طراحی صفحه اصلی با رعایت اصول خاص خود بر جذب کاربر بسیار موثر می‌باشد.برای این که چیدمان مناسبی را برای سایت خود داشته باشید باید بدانید که از کجا شروع کنید. شما باید طرح مورد نظر را در ذهن خود ایجاد کنید و یک طرح کلیت برای خود در نظر بگیرید سپس بر روی کاغذ بیاورید و چندین مدل را برای خود رسم کنید تا در آخر بهترین مورد را از بین آن‌ها انتخاب کنید. شما باید خود را جای کاربران قرار دهید و ببینید کدام مورد در کجای صفحه اصلی باشد بهتر است و کاربران به کدام مورد نیاز ضروری دارند که در مقابل دید آن‌ها قرار دهید.پس از این که شکل کلی صفحه اصلی سایت خود را بر روی کاغذ پیاده کردید حال نوبت به انتخاب تم می باشد. رنگ مناسبی برای تم خود انتخاب ‌کنید و سعی کنید با لوگو و برندتان هماهنگ باشد. یکی دیگر از مواردی که در طراحی سایت حائز اهمیت می‌باشد استفاده از تصاویر جذاب و مناسب می‌باشد. به عنوان مثال اگر شما تصاویری که از محصولات خود قرار می‌دهید با جزئیات کامل باشد در جذب کاربرانتان بسیار با اهمیت می‌باشد.به علاوه در طراحی صفحه اصلی سایت شما باید به نمایشگرهای دیگر هم توجه کنید. از آن‌جایی که همه سایت‌ها باید ریسپانسیو باشند تا کاربران به راحتی به بازدید از سایت بپردازند ، باید به زیبایی و دسترسی راحت در نمایشگرهای دیگر نیز توجه کنید.همچنین باید به جزئیات طراحی وب سایت خود اهمیت بیش‌تری دهید. بر خلاف تصور برخی افراد جزئیات بسیار در زیبایی و اثردهی یک سایت نقش به سزایی دارد بنابرین به همه جزئیات صفحه اصلی سایت خود توجه کنید تا کاربری و زیبایی سایت خود را چندین برابر کنید. یکی دیگر از نکاتی که باید به آن توجه کنید استفاده از فونت مناسب است اگر می‌خواهید جذبه بصری را در کاربران خود به وجود آورید می‌توانید از فونت‌های درشت و همچنین برجسته استفاده کنید. اما لازم به ذکر است که در کل سایت خود از یک نوع فونت استفاده کنید مگر در جاهای خاص که لازم است می‌توانید فونت خود را تغییر دهید.سعی کنید تا صفحه خود را ساده و به دور از شلوغی طراحی کنید تا افراد بتوانند به راحتی متوجه بخش‌های مختلف شوند. توجه کنید صفحه اصلی سایت خود را به نحوی ایجاد کنید که به محض ورود کاربران به سایت متوجه موضوع و همچنین هدف سایت شما شوند. همانطور که مطلع هستید طراحی سایت از سه بخش هدر Header بدنه Content و فوتر Footer تشکیل شده است.

طراحی سایت

موارد مهم در صفحه اصلی سایت

مواردی که لازم است در طراحی صفحه اصلی سایت خود قرار دهید عبارتند از:
هدر:این بخش در بالاترین صفحه سایت قرار گرفته می‌شود که باید موارد مهمی که افراد به آن نیاز دارند را قرار دهید. مانند:
اسلایدر: اسلایدر یکی از مواردی است که زیبایی سایت شما را دو چندان می‌کند حتما از این مورد در سایت خود بهره‌مند شوید و تصویر جذاب، با کیفیت و یا یک ویدیو کوچک و مناسب را در آن قرار دهید.
لوگو: لوگو و نام سایت خود را در آن قرار دهید. لوگو به کسب‌وکار رسمیت خاصی را می‌بخشد که وجود آن بسیار ضروری بوده و باید در هدر سایت قرار گرفته شود.
تماس با ما :در این بخش با قرار دادن اطلاعات تماس ، افراد به راحتی با بخش مورد نظر ارتباط برقرار می کنند.
فیلد جستجو : که در صورت لزوم بتوانند به راحتی به جستجوی موارد مختلف بپردازند.
منوی بخش‌ها و محصولات: افراد دوست دارند تا با منویی که محصولات و خدمات دسته بندی شده اند روبه‌رو شوند و به راحتی با انتخاب دسته‌های مختلف به بخش مد نظر خود دست پیدا کنند.
نمونه کارها: این مورد که یکی از مهمترین بخش‌ها برای هر سایتی می‌باشد صاحبین سایت‌ باید به آن توجه کنند. چون افراد با دیدن نمونه کارها تصمیم می‌گیرند تا از کدام فروشگاه خرید کنند و یا از خدمات کدام شرکت استفاده کنند.
بخش بدنه Content : در این بخش باید به توضیحات مناسب یا محتوایی که برای کاربران بسیار مورد اهمیت می‌باشد قرار دهید. شما در حوزه کاری خود می‌دانید که مشتریان شما بیش‌تر به دنبال چه چیزی می‌باشند بنابراین مواردی که برای کاربرانتان جذاب می‌باشد را در این بخش قرار دهید.
فوتر Footer :این بخش نیز در جایگاه خود اهمیت دارد اما نه به اندازه‌ای که بخش‌های دیگر اهمیت دارند چرا که بازدید کننده گان ابتدا با دیدن هدر و بدنه سایت تصمیم می گیرند در سایت بمانند. معمولا تعداد کمی از افراد به بخش فوتر سر می‌زنند بنابراین مواردی که از اهمیت کم‌تری برخوردار می‌باشد را در این قسمت قرار می‌دهند مانند آدرس فروشگاه یا شرکت به همراه نقشه یا لینک‌های شبکه اجتماعی که برخی افراد آن را در هدر برخی در فوتر قرار می‌دهند. همچنین بخش‌های دیگری مانند تازه‌ترین محتواها، آدرس ایمیل، ارسال نظرات، قوانین و مقررات سایت و... در این قسمت قرار داده می‌شود.


طراحی سایت,بهینه سازی سایت به همراه طراحی وب سایت و طراحی پرتال تخصص شرکت طراحی نونگار است جهت اطلاع از تعرفه طراحی سایت با ما تماس بگیرید