طراحی سایت


بکاپ گیری در وردپرس

اگر صاحب طراحی سایتی می‌باشید و یا در زمینه طراحی سایت شرکتی یا فروشگاه اینترنتی آنلاین تجربه‌ای دارید قطعا با بکاپ گیری مواجه شده‌اید، معنی کلی بکاپ برگرداندن اطلاعات مربوط به سیستم مورد نظر می‌باشد. وقتی شما به ساخت سایت پرداخته باشید می‌دانید که کارشناسان، چند وقت یک بار در مدت زمان ماهانه، هفتگی و حتی روزانه اقدام به بکاپ گیری می‌کنند تا اطلاعاتی که شما در سایت خود وارد کرده‌اید را محفوظ نگهدارند.

طراحی سایت

مزایای بکاپ گیری

همانطور که گفته شد بکاپ گرفتن یعنی تهیه یک نسخه از همه فایل‌های موجود در طراحی سایت مورد نظر . یکی از مهمترین مواردی که هر صاحب وب سایت باید به آن توجه کند بکاپ گیری می‌باشد.اگر به هر دلیلی اطلاعات شما از بین رفت می‌توانید به راحتی به آن اطلاعات، دسترسی داشته باشید از طرفی در مقابل عوامل مخرب از آن‌ها محافظت کنید همچنین در کمترین زمان ممکن اطلاعات موجود خود را بازیابی کنید.

بکاپ در وردپرس

یکی از ابزارهایی که برای ساخت سایت به کار می‌رود و در بین کاربران بسیار محبوب است وردپرس می‌باشد. اگر از این سیستم مدیریت محتوا استفاده می‌کنید لازم است بدانید که افزونه‌هایی برای بکاپ گیری وجود دارد که با استفاده از آن می‌توانید به راحتی اقدام به بکاپ گیری کنید.. در زمان‌های قدیم پس از بکاپ گیری اطلاعات در سرور ذخیره می‌شد اما امروزه تمامی پلاگین‌های بکاپ گیری یا پشتیبان گیری به فایل‌های Google Drive، Dropbox و Amazon انتقال پیدا کرده و در آن ذخیره می‌شود. اگر هکران کل طراحی وب سایت شما را هک کنند می‌توانید با رفتن به این بخش اطلاعات خود را برگردانید. افزونه‌های مختلفی در دنیای وردپرس وجود دارد که به بکاپ گیری اطلاعات می‌پردازد ما در این بخش به معرفی چند مورد از افزونه‌ها می‌پردازیم افزونه هایی که در وردپرس برای برگرداندن اطلاعات به کاربران سیستم مدیریت محتوای وردپرس کمک می‌کنند عبارتند از:

UpdraftPlus

یکی از افزونه‌هایی که برای بکاپ گیری در بازار به کار می‌رود افزونه UpdraftPlus می‌باشد. این افزونه به راحتی از مواردی مانند بانک اطلاعاتی و افزونه و محتواها را به صورت دستی بکاپ تهیه میکند.توجه کنید که حتما لازم نیست تا تخصص آن را داشته باشید بلکه با داشتن دانش فنی کم هم می‌توانید به بکاپ گیری اقدام نمایید. می‌توانید به راحتی همه جزئیات و کلیات طراحی سایت را بکاپ بگیرید همچنین از قابلیت بکاپ گیری خودکار هم بهره مند می‌باشد.

BackupBuddy

یکی دیگر از ابزارهایی که سیستم مدیریت محتوای وردپرس در اختیار کاربران قرار می‌دهد استفاده از افزونه BackupBuddy می‌باشد با استفاده از این ابزار می‌توانید تنها با چند کلیک اقدام به تهیه بکاپ کنید. این ابزار از امکانی برخوردار می‌باشد که می‌توانید با استفاده از آن به صورت خودکار در زمان تعیین شده اقدام به تهیه بکاپ نمایید.

BackWPUp

یکی دیگر از افزونه‌های وردپرس BackWPUp می‌باشد که پس از نصب آن می‌توانید اطلاعات را در سرویس‌های ابری مانند فضای Dropbox و Amazon S3 ذخیره سازید با استفاده از این افزونه می‌توانید به پشتیبان گیری از چندین مقصد بپردازید از طرفی می‌توانید با توجه به نیاز خود، بخشی را که در نظر دارید را بکاپ بگیرید از ویژگی‌های مهم این افزونه می‌توان به ذخیره بکاپ در هاست، بکاپ گیری خودکار از وردپرس، بکاپ دیتابیس وردپرس، ارسال بکاپ به ایمیل همچنین بکاپ گیری جداگانه از قالب‌ها، رسانه‌ها و افزونه و همگام سازی فایل‌ها در فضای ابری اشاره کرد.

WP Database Backup

یکی دیگر از افزونه‌های پشتیبان گیری وردپرس WP Database Backup می‌باشد که این افزونه نیز به صورت رایگان در اختیار افراد قرار می‌گیرد. ویژگی‌هایی که این افزونه در اختیار کاربران قرار می‌دهد این است که می‌تواند از چند مکان ذخیره سازی پشتیبانی کند به علاوه در یک فضای ابری به ذخیره نسخه پشتیبان بپردازد و از طرفی هم می‌توان به راحتی به مرتب سازی لیست و همچنین جستجوی نسخه پشتیبان پرداخت.

Duplicator

این افزونه از همه پرونده های وردپرس با استفاده از فایل زیپ راحت بکاپ گیری می‌کند یکی از مزایایی که این افزونه دارد این است که به راحتی می‌توان از طراحی سایت‌های پیش ساخته به کلود کردن پرداخت. ویژگی‌هایی که از این افزونه می‌توانیم نام ببریم این است که امکان انتقال وردپرس به دامنه جدید و هاست جدید را دارد و می‌توانید از وردپرس در هاست دیگری کپی بگیرید. برای توسعه و طراحی سایت امکان کپی گرفتن از سایت در لوکال هاست می‌باشد می‌توانید بیش‌تر از 1 میلیون از مخزن وردپرس دانلود کنید.اگر می‌خواهید بدانید که از میان این ابزارهایی که نام برده شد کدام یک بهترین افزونه می‌باشد؟ ما درپاسخ به شما می‌گوییم که بستگی دارد که چه انتظاری از افزونه خود دارید در کل افزونه UpdraftPlus می‌تواند یکی از بهترین افزونه‌های وردپرس باشد که حتی نسخه رایگان آن از نسخه‌های پولی دیگر افزونه‌ها، از ویژگی‌های بیش‌تری بهره مند می‌باشد که بسیار پرکاربرد است اما اگر می‌خواهید افزونه‌ای داشته باشید که به محض هر تغییری که در طراحی سایت شرکتی یا فروشگاه اینترنتی آنلاین خود به وجود آوردید به صورت خودکار هم اقدام به پشتیبان گیری کند از افزونه BackupBuddy استفاده کنید.


طراحی سایت,بهینه سازی سایت به همراه طراحی وب سایت و طراحی پرتال تخصص شرکت طراحی نونگار است جهت اطلاع از تعرفه طراحی سایت با ما تماس بگیرید