طراحی سایت


تفاوت سایت پویا و ثابت

در واقع سایت در دو قسمت کلی، موجودیت واقعی دراد: ثابت و پویا، با این حال درک این دو، می تواند بسیار پیچیده باشد. دلیل این پیچیدیگی را می توان در این توصیف ارائه داد که عناصر پویا امکان موجودیت در سایت های ثابت را دارند به عنوان مثال شما فرآیند طراحی سایت مد نظر خود را به متخصص این کار می سپارید و یک سایت ثابت مد نظرتان می باشد اما وقتی سایت شما تحویل داده می شود، مشاهده می کنید که عناصر پویا هم در این سایت، درج شده است ولی شما درخواست سایت ثابت را داده بودید و یا شما درخواست طراحی سایت فروشگاهی را ارائه کردید که غالبا باید از نوع پویا باشد اما بعد از تحویل مشاهده می کنید که از عناصر ثابت هم در سایت مد نظر استفاده شده است. با ارائه این مقاله سعی خود را به کار می گیریم که تفاوت این دو را تا حد امکان برایتان مختصر و مفید ارائه دهیم.

پویا یا ثابت

چه چیزی می تواند ثابت یا پویا باشد؟ در زمانی که شما درمورد ساخت سایت به صورت ثابت یا پویا به بحث و مبادله می پردازید، در حیقیت 50 درصد این بحث و مبادله این است که کد صفحه، صفحه تحویل، مرورگر سرویس گیرنده را می توان پویا یا ثابت در نظر گرفت.

طراحی سایت

کد

در طراحی سایت بیمه و یا هر سایت دیگر،کد یک صفحه وب می تواند هم ثابت باشد و هم توانایی این را دارد که پویا باشد. در حقیقت محتوای ثابت به سختی در یک صفحه به کد تبدیل می شود اما صفحات پویا در واقع با ارجاع به CMS یا بعضی از پایگاه های داده خارجی دیگر، ساخته می شوند.

تحویل

به عبارتی تحویل یک صفحه وب می تواند، هم به شکل ثابت صورت پذیرد و هم به شکل ثابت صورت بپذیرد. تحویل صفحات ثابت در حقیقت از قبل شکل گرفته شده است و به شکل معمول بوسیله شبکه تحویل محتوا ذخیره می شود، اما صفحات پویا در واقع زمانی تولید می گردند که درخواستی به سرویس دهنده برسد.

مرورگر

مرورگر توانایی اثر گذاشتن روی پویا و ثابت بودن سایت دارد. اگر قرار باشد بهتر عنوان کنیم مرورگر سرویس دهنده می تواند روی ثابت یا پویا بودن عناصر سایت گرایش داشته باشد چرا که مرورگرهایی هستند که فاقد توانایی پشتیبانی از عناصر پویای وب سایت می باشند.

تفاوت های ویژه بین سایت های ثابت (از قبل ارائه شده) و سایت های پویا (سرور ارائه شده)

به شکل معمول وب سایت های پویا، از زبان های برنامه نویسی سمت سرویس دهنده برای پردازش درخواست های ارائه شده در زمان وقت، ایجاد شده و تولید صفحه و محتوای آن در زمان واقعی اتفاق می افتد. اما صفحات سایت های ثابت از قبل تولید شده و با درخواست سرویس گیرنده به نمایش در می آیند و به کاربر تحویل داه می شوند. اگر به قبل برگردیم به اوایل تکامل وب به این نتیجه خواهیم رسید که همه ی صفحات وب محتوای یکسانی را برای هر کاربر به عرضه نمایش می گذاشتند، در گذشت زمان وب سایت ها با ارتباط با پایگاه داده های ایجاد شده توسط زبان های مختلف برنامه نویسی سازگار شدند و یا تطابق پیدا کردند. این ارتباط در حقیقت، وب سایت ها را قادر به پویا ساختن خود می کرد، و بر اساس ورودی ها، محتوای مربوطه را برای کاربران به عرضه نمایش، درآورد. در این مقاله همانطور که ذکر شد ما (شرکت طراحی سایت نونگار پردازش) به نحوه ی تحویل پویا و ثابت، وب سایت به مشتری اشاره خواهیم کرد و یا می توان گفت تمرکز ما در این مقاله بر روی چنین عنوانی می باشد. در واقع وب سایت ها و یا همان سایت ها توانایی ایجاد و ذخیره به صورت پویا و نمایش به صورت ثابت، را دارند. به عبارتی ما در این مقاله به نحوه ی ارائه سایت به مشتری به صورت پویا در زمان درخواست و به صورت ثابت یا از قبل ارائه شده (CDN) اشاره ی متمرکز داریم.لازم به توضیح می باشد که به دلیل طولانی بودن و طولانی شدن این مقاله، تصمیم بر این گرفتیم که ادامه ی توضیحات را در مقاله ی دیگر تشریح کنیم چرا که اعتقاد و باور ما و اکثر کارشناسان پژوهشی بر این است که اگر مقاله ای طولانی شود باعث گمراه شدن و یا حتی از بین رفتن تمرکز خواننده می شود، به این دلیل که محتوای طولانی باعث خسته شدن خواننده خواهد شد حتی اگر از لحاظ محتوا در بهترین حد خود قرار داشته باشد.

طراحی سایت

طراحی سایت,بهینه سازی سایت به همراه طراحی وب سایت و طراحی پرتال تخصص شرکت طراحی نونگار است جهت اطلاع از تعرفه طراحی سایت با ما تماس بگیرید