طراحی سایت


وایرفریم چیست؟

طراحی وب سایت‌ هایی که در حوزه اینترنت مشاهده می‌کنید به همین راحتی به وجود نیامده بلکه برای هر کدام از آن‌ها توسط تیم متخصص زمان‌های زیادی گذاشته شده تا سایت به آن مرحله نهایی برسد پس از این که شما تصمیم به ایجاد سایت گرفتید پس از مشخص نمودن حوزه کسب و کارتان و هدف از ایجاد سایت باید یک نقشه کلی را داشته باشید تا می‌خواهید طراحی سایت شما به چه شکل باشد وایر فریم یکی از همان ابزارهایی می‌باشد که برای مشخص نمودن طرح کلی و استخوان بندی سایت پروژه مورد استفاده قرار می‌گیرد با استفاده از این روش وایرفریم می‌توان هدف از پروژه و جای هر چیزی را همان اول مشخص کرد تمرکز بیش‌تر وایر فریم بر روی ساختار اصلی سایت می‌باشد و بر خلاف عقیده افراد با زیبایی سر و کاری ندارند.وایر فریم Wireframe طرحی ساده است که تنها با چند خط ایجاد می‌شود این روزها در پروژه‌های بزرگ هم دیده می‌شود که ایجاد طرح اصلی آن با وایر فریم انجام می‌شود. وایرفریم‌ها می‌توانند هم برای طراحی وب سایت ها هم برای طراحی اپلیکیشن‌ها مورد استفاده قرار بگیرند در واقع یک پیش نمایشی را برای کاربران قبل از طراحی نهایی به نمایش درمی‌آورد. با استفاده از این ابزار کاربران می‌توانند به راحتی هر ایده‌ای که در ذهن دارند را بر روی کاغذ بیاورند. شما با استفاده از یک کاغذ سفید و مداد می‌توانید هر ایده‌ای را مه در ذهن خود دارید به راحتی بر روی کاغذ بیاورید.وایرفریم‌ها از انواع مختلفی بهره مند می‌باشد از جمله: وایرفریم با جزئیات کم می‌باشد تمرکز آن بر روی روش عملکرد یک صفحه از سایت می‌باشد.وایر فریم با جزئیات متوسط: همانند روش اول می‌باشد اما کمی از جزئیات بالاتری نسبت به روش اول برخوردار است.وایر فریم پر جزئیات: این نوعاز وایرفریم نمی‌توان بر روی کاغذ به اجرا درآورد چرا که از جزئیات بسیار بالایی برخوردار استکه از نظر بصری شبیه به طح نهایی که قرار است ایجاد شود می‌باشد.

مزایای وایرفریم چیست؟

وایر فریم Wireframe از مزایای زیادی بهره مند می‌باشد که می‌توان به ساده بودن آن اشاره کرد یعنی می‌توانید تغییراتی که ممکن است در آینده برای شما پیش بیاید بدون هیچ هزینه‌ای در کمترین زمان ممکن به سادگی آن‌ها را انجام دهید.برای تیم طراحی سردرگمی به وجود نمی‌آورد. سرعت پرو‌ژه را افزایش می‌دهد به راحتی می‌توان برای بخش‌های مختلف سایت جای مناسبی تعیین کرد به علاوه به نمایش بهتر محتوا و خوانایی متن و... آن کمک می‌کند وایر فریم‌ها علاوه بر این که خواسته کاربران را برآورده می‌کند به عملکرد عالی سایت نیز کمک خواهد کرد. برای انجام وایر فریم نیز می‌توان در کمترین زمان ممکن بدون اتلاف وقت یک وایر فریم مناسبی را برای طراحی وب سایت ایجاد کرد. وایر فریم‌ها با داشتن ساختار مناسب به برقراری ارتباط بپردازند.

نکات مناسب در رابطه با وایر فریم

وایر فریم از نکات مهمی برخوردار می‌باشد که حتما باید آن را بدانید:قبل از شروع پروژه حتما به تحقیق و بررسی بپردازید سپس وایر فریم خود را ایجاد کنید از وایر فریم با طرح ساده‌ای شروع کنید سعی کنید تا با مداد به جای ابزارهای دیگری استفاده کنید در هنگام رسم طرح توجه کنید تا برای همه قابل درک باشد زمانی که شروع به کشیدن طرح کردید آن را کامل رسم کنید پس از این که طرح شما با مداد تمام شد با استفاده از ابزارهای دیجیتال به رسم آن بپردازید هر چقدر از رنگ‌های کمی استفاده کنید و آن را رنگ آمیزی نکنید بیش‌تر می‌توانید تمرکز خود را بر روی طرح اصلی قرار دهید در نهایت زمانی که خواستید اقدام به ایجاد رنگ کنید نهایت 4 رنگ به کار ببرید. از جداول برای قرارگیری بخش‌های مختلف کمک بگیرید

طراحی سایت

روش‌های استفاده از وایر فریم

در روش استفاده از وایر فریم توجه کنید تا از تیم طراحی وب سایت‌ توسط بهترین شرکت طراحی سایت کمک بگیرید جلسه‌ای با افراد UXکار بگذارید و خواسته خود را با آن‌ها در میان بگذارید تا آن‌ها با داشتن تجربه و دانش خود یک وایر فریمی را برای شما ایجاد کنند و وایر فریم را برای مشتری نمایش می‌دهند تا در صورت رضایت مشتریان به ادامه کار خود می‌پردازند.

ابزارهای مورد استفاده وایرفریم

ابزارهای برای استفاده از وایر فریم در دنیای اینترنت وجود دارد که لازم به ذکر است اگر سیستم عامل شما مک می‌باشد می‌توانید از ابزار Sketch استفاده کنید که ابزاری برای وایرفریم را برای کاربران فراهم کرده اگر هم سیستم عامل شما مک نمی‌باشد می‌توانید برای ترسیم وایر فریم از فوتوشاپ کمک بگیرید امروزه بیش‌تر افراد با استفاده از نرم افزار Adobe Experience Design برای برخی از کارها کمک می‌گیرند. همچنین نرم افزارهای UX pain و Wireframe.cc و MockFlow و Balsamiq Mockus و Mason ، Principle، Figma، visio و... جزو سایر نرم افزارهای مورد استفاده برای وایرفریم می‌باشد. که برای ایجاد یک طرح و داشتن آرامش یکی از آن‌ها را برگزینید و تا انتها همان را ادامه دهید. چرا که از این شاخه به آن شاخه پریدن باعث می‌شود تا شما را سردرگم کند و از تمرکز بر موضوع اصلی غافل شوید.


طراحی سایت,بهینه سازی سایت به همراه طراحی وب سایت و طراحی پرتال تخصص شرکت طراحی نونگار است جهت اطلاع از تعرفه طراحی سایت با ما تماس بگیرید