طراحی سایت


چگونگی کاربرد تصاویر در طراحی سایت

محتوای وب سایت ها فقط مقالات و نوشتار ها نیستند و تصاویر و ویدئو ها روز به روز نقش بیشتری هم در طراحی سایت و هم در سئو سایت می یابند. استفاده از تصاویر و عکس ها نیز در هر بخشی از سایت خصوصاً در میان متون شما می تواند به دلایل مختلفی اهمیت داشته باشد، یکی از این دلایل مهم در طراحی سایت و سئو سایت کاربران هستند که صفحات طولانی مقالات را دوست ندارند و بهتر است از تصاویر مرتبط و جذاب برای تشویق آنها به مطالعه ادامه مقالات استفاده کنید. مورد بعدی که به سئو سایت مربوط می شود این است که با درج تگ های Alt و Title به خزنده های موتور جستجو کمک می کنید که این تصاویر را در نتایج جستجو نشان دهند. بنابراین با توجه به اهمیت تصاویر باید به مواردی نیز دقت کنید که یکی از آنها عدم استفاده از تصاویر حجیم و یا بی کیفیت می باشد.

چگونگی کاربرد تصاویر در طراحی سایت

تغییر اندازه عکس ها در طراحی سایت

با استفاده از ویرایشگرهای متنوعی که برای ویرایش تصاویر وجود دارد به راحتی می توانید تصاویر را برای استفاده در طراحی وب سایت ویرایش و حجم آنها را بدون کاهش کیفیت ملموس کاهش دهید تا سرعت بالا آمدن و یا به اصطلاح لود شدن صفحه شما نیز زیاد نشود. برای اینکار کافیست به محیط ویرایشگر وارد شده و با انتخاب تصویر مورد نظر پیکس های آن را به نصف و یا 25درصد کاهش دهید. نیاز به تسلط کامل به ویرایشگر نیست و این کار را با نرم افزارهای موجود بر روی ویندوز مانند Paint نیز می توانید انجام دهید که محیطی بسیار ابتدایی و آسان دارد. البته نکته قابل ذکر این است که در برخی طراحی سایت ها مانند سایت های هُنری و گرافیکی به دلایلی باید از تصاویر بسیار با کیفیت و حجیم استفاده کنید که با کاهش اندازه آنها ممکن است آن هدفی که به دنبال آن می باشید تحقق نیابد و باید به همان صورت استفاده کنید که در بخش دیگری به آن نیز خواهیم پرداخت.

چگونگی کاربرد تصاویر در طراحی سایت

تصاویر در مرورگرهای قدیمی

مورد بعدی در مورد تصاویر در طراحی سایت که باید به آن اشاره کنیم این است که شما در زمان استفاده از تصاویری که تغییر سایز داده اید باید به چند نکته در مورد مرورگرها نیز دقت کنید. یکی اینکه بسیاری از کاربران کماکان از مرورگرهایی استفاده می کنند که آپدیت نشده و قدیمی هستند و این مورد در ایران بیش از حد جلب توجه می کند. برای اینکه این مرورگرهای قدیمی بتوانند فرمت تصاویر شما را بخوانند باید اطلاعات جدید را با استفاده از کدهای html به تصاویر بدهید. برای نمونه : img src=”npco.jpg” alt=”arashmousavi” height=”218″ width=”364″ همانگونه که مشاهده می کنید طول و عرض تصاویر را در این کُد به مرورگرها معرفی کرده ایم که با این کار سرعت لود شدن صفحات افزایش قابل توجهی می یابد.

 

مطالب مرتبط:

طراحی سایت

تعرفه طراحی سایت

طراحی سایت کرمانشاه

طراحی سایت شیراز

طراحی سایت تبریز

سئو سایت شیراز

سئو سایت تبریز

طراحی اپلیکیشن در تهران

طراحی سایت تهران

طراحی سایت مشهد

طراحی سایت اصفهان

طراحی سایت اهواز

سئو سایت کرج

سئو کار کرج


طراحی سایت,بهینه سازی سایت به همراه طراحی وب سایت و طراحی پرتال تخصص شرکت طراحی نونگار است جهت اطلاع از تعرفه طراحی سایت با ما تماس بگیرید