طراحی سایت


معرفی Fetch and render

یکی از ابزارهای مهم و کاربردی در وبمستر تولز گوگل Fetch و Fetch and render می باشد. در مقالات پیشین با وبمستر آشنا شدیم. وبمستر تولز یکی از ابزارهای کاربری در آنالیز و مدیریت طراحی سایت می باشد که می تواند اطلاعات کامل و جامعی را در اختیار شما قرار دهد که هم در طراحی وب سایت و هم در سئو سایت به شما کمک می کند. اما وبمستر بخش های مختلفی دارد که یکی از آنها قسمت Fetch کردن می باشد. این ابزار برای معرفی صفحات به گوگل در جهت سریع تر ایندکس شدن محتوای صفحات می باشد. طبیعتاً به دلایل مختلفی ممکن است خزنده های گوگل سراغ سایت شما نیایند و یا اینکه صفحه خاصی و یا جدیدی از سایت شما را شناسایی نکنند. با توجه به اهمیتی که ایندکس صفحات در گوگل دارد برای سریع تر انجام شده ایندکس ابزار Fetch می تواند به شما کمک کند. البته معرفی صفحات از این طریق به گوگل دلیلی بر قطعیت ایندکس شدن آنها ندارد و باید شرایط یک صفحه و محتوای مناسب را رعایت نموده باشید.

معرفی Fetch and render

تفاوت Fetch and render قدیمی و جدید

گزینه Fetch and render را می توان از قابلیت های جدید وبمستر گوگل دانست که البته این به معنی نیست که در گذشته چنین ابزاری وجود نداشت. قبلا این ابزار مقداری متفاوت از شکل کنونی بود به این صورت که شما می توانستید مشاهده نمایید که گوگل صفحه شما را به چه صورتی شناسایی و ایندکس نموده است. به عبارت دیگر صفحات سایت خود را از دید ربات های گوگل ببینید و نه از دید کاربران طراحی سایت خود. اما اکنون در بخش فتچ کردن دو قسمت Fetch وFetch and render وجود دارد که در بخش و Fetch and render فقط صفحاتی که شما درخواست می دهید را بررسی کرده و به نمایش می گذارند و البته مختصری توضیحات و اطلاعات کاربردی در مورد آن صفحه نیز به شما ارائه می دهند.

معرفی Fetch and render

تفاوت Fetch and render با Fetch در وبمستر

همانگونه که اشاره کردیم در بخش فتچ کردن دو گزینه وجود دارد. در واقع بیشترین استفاده از گزینه Fetch and render در این بخش برای دیدن خطاها و مواردی که گوگل در یک صفحه و خصوصاً صفحه اصلی قادر به شناخت آن نبوده اند می باشد. عدم شناسایی برخی تصاویر و یا بخش های صفحه دلایل متفاوتی می تواند داشته باشد از جمله مشکل در پسوند ها و فرمت های فابل های ذخیره شده و یا محدود کردن دسترسی به آن ها توسط ربوت سایت شما. زمانی که بدون وارد کردن آدرس صفحه خاصی در بخش مربوطه در Fetch and render بر روی این گزینه کلیک می کنید می توانید مشکلاتی که در صفحه اصلی سایت شما وجود دارد را مشاهده کنید و میزان اهمیت آنها را نیز مشاهده کنید. این در حالی است که گزینه Fetch کردن برای معرفی صفحات و url های سایت می باشد. در نوشنار بعدی با نونگار باشید با آموزش نحوه کار با این قسمت از ابزار وبمستر گوگل.

 

مطالب مرتبط:

طراحی سایت

تعرفه طراحی سایت

طراحی سایت کرمانشاه

طراحی سایت شیراز

طراحی سایت تبریز

سئو سایت شیراز

سئو سایت تبریز

طراحی اپلیکیشن در تهران

طراحی سایت تهران

طراحی سایت مشهد

طراحی سایت اصفهان

طراحی سایت اهواز

سئو سایت کرج

سئو کار کرج


طراحی سایت,بهینه سازی سایت به همراه طراحی وب سایت و طراحی پرتال تخصص شرکت طراحی نونگار است جهت اطلاع از تعرفه طراحی سایت با ما تماس بگیرید