طراحی سایت


Mobile First Index چیست؟

با افزایش تعداد کاربران موبایلی افراد رفته رفته طراحی سایت خود را به سمت موبایل پیش برده‌اند و بیش‌تر وقت خود را بر طراحی اپلیکیشن و ایجاد برنامه‌های کاربردی در زمینه موبایل صرف می کنند. گوگل نیز با مشاهده رضایت کاربران و استفاده بالای آن‌ها از موبایل الگوریتم‌هایی را در زمینه موبایل ایجاد نموده که یکی از الگوریتم‌های موجود Mobile First Index می‌باشد. در واقع هدف اصلی این الگوریتم این است که کاربران موبایلی رضایت کاملی از همه موارد در رابطه با اینترنت گردی در گوشی داشته باشند. هر طراحی سایت فروشگاهی یا طراحی سایت شرکتی به هدف قرار گرفتن در اولویت گوگل ایجاد می‌شود و دغدغه مدیران طراحی سایت این است تا در اولویت نتایج برای کاربران قرار گیرد.طراحی سایت مورد نظر اگر طبق نمایشگر موبایل نباشد باعث می‌شود تا رتبه خود را از دست دهید بنابراین توجه به نمایشگرهای دیگر مانند تبلت و موبایل از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.الگوریتم Mobile First Index یکی از جدیدترین الگوریتم‌های موتور جستجو می‌باشد که می‌تواند دنیای جستجو در موبایل را متحول کند. این الگوریتم تغییرات بسیار زیادی را در نتایج جستجوی طراحی سایت‌ها ایجاد کرده این الگوریتم اعتقاد دارد که محتوایی که در موبایل جستجو می‌شود بسیار مهم است تا همان موردی باشد که کاربران به دنبال آن هستند و از نتیجه به عمل آمده نهایت رضایت را داشته باشند. در واقع گوگل می‌خواهد تا کاربرانش رضایت کاملی را از آن داشته باشند.صاحب هر طراحی سایت اعم از طراحی سایت بیمه ، طراحی سایت آگهی و همه طراحی سایت‌های موجود باید به فکر نسخه موبایلی خود باشند تا در نظر کاربران و موتورهای جستجو محبوبیت خود را حفظ کنند.

طراحی سایت

فاکتورهای مهم در رتبه بندی سایت

اگر می‌خواهید بیش‌تر با این الگوریتم آشنا شوید باید اول نحوه کار آن یعنی چگونگی ایندکس کردن صفحات را بدانید. لازم به ذکر است در کل سه مورد در رتبه بندی طراحی سایت موثر می‌باشد . مورد اول ریسپانسیو بودن طراحی سایت شما می‌باشد یعنی طراحی سایت شرکتی یا طراحی سایت فروشگاهی شما به همان شکلی که در کامپیوتر نمایش داده می‌شود باید به همان شکل هم در موبایل نمایش داده شود و کاربران در بازدید از طراحی سایت شما هیچ مشکلی نداشته باشند. مورد دیگری که در رتبه بندی سایت بسیار اهمیت دارد محتوایی است که برای کاربران ارائه می‌دهید. بارها در بخش‌های مختلف بیان کردیم که محتوا در جذب کاربران بسیار اهمیت دارد اگر شما وقت خود را بر محتوا بگذارید و مطالبی که برای آن‌ها جذاب است را ارائه دهید شک نکنید که به موفقیت بسیار نزدیک می‌شوید. مورد آخر هم که مانند دو مورد قبلی لازمه هر طراحی سایت می‌باشد داشتن سرعت بارگذاری بالا می‌باشد. اگر سرعت بارگذاری شما پایین باشد و بازدید کنندگان را منتظر بگذارد کاربران رغبتی به دیدن سایت نمی‌کنند و به سراغ طراحی سایت‌های رقیب می‌روند.اگر می‌خواهید بدانید که طراحی سایت توسط موبایل ایندکس شده است یا نه ، می‌توانید با مراجعه به Google Search Console به بررسی طراحی سایت خود بپردازید. زمانی که طراحی سایت مورد نظر طبق اصول و قوانین گوگل سئو نشده باشد رتبه خود را از دست خواهد داد و جذابیتی هم برای کاربران نخواهد داشت.

موارد مهم در سازگاری Mobile First Index

اگر برای شما مهم است که طراحی سایت خود را با Mobile First Index سازگار کنید باید مراحل زیر را انجام دهید:
طراحی سایت خود را ریسپانسیو کنید. برای گوگل بسیار اهمیت دارد تا طراحی سایت شما متناسب با همه نمایشگرها نمایش داده شود.
طراحی فلش نکنید. طراحی سایت‌هایی که با موبایل ایجاد شده‌اند از حجم بالایی برخوردار هستند و سایت مورد نظر رتبه خود را از دست می‌دهد.
به موبایل فرندلی بودن سایت خود اهمیت دهید. این مورد یکی دیگر از مواردی است که مورد توجه گوگل قرار می‌گیرد. Mobile Friendly بودن سایت از تعداد بک لینک‌های سایت هم مهم‌تر از است پس حتما به Mobile Friendly بودن سایت خود بسیار اهمیت دهید.
همانطورکه در بخش‌های قبل گفتیم گوگل به نسخه موبایل خود بسیار اهمیت می‌دهد اگر شما به نسخه موبایلی خود کمتر از کامپیوتر اهمیت دهید و کمتر بر روی آن کار کنید باعث می‌شود تا رتبه سایت شما کاهش پیدا می‌کند.

چه طراحی سایت‌هایی تحت تاثیر این الگوریتم قرار گرفته اند؟

اگر طراحی سایت از ویژگی‌های زیر برخوردار باشد تحت تاثیر الگوریتم Mobile First Index قرار می‌گیرد:
طراحی سایت‌هایی که نسخه موبایل و کامپیوتر آن یکی است ؛ زمانی که نسخه موبایل و دسکتاپ یکی باشد زیر ذره بین گوگل قرار نمی‌گیرد.
طراحی سایت‌های ریسپانسیو یا واکنش گرا؛ از آن جا که محتوای موبایل و دسکتاپ یکسان می‌باشد بنابراین تغییری در درک گوگل نسبت به محتوای سایت تغییر نمی‌کند.
طراحی سایت‌هایی که در نسخه موبایل خود از آدرس مجزایی استفاده می‌کنند ؛ زمانی که در نسخه موبایل و دسکتاپ از دو آدرس مجزا استفاده شود نظر گوگل به آن جلب می‌شود و طراحی سایت مربوطه را زیر ذره بین قرار می‌دهد.
داینامیک سروینگ ؛ به طراحی سایت‌هایی که نحوه نمایش و حتی کدهای HTML آن با هم فرق می‌کنند داینامیک سروینگ Dynamic Serving می‌گویند.


طراحی سایت,بهینه سازی سایت به همراه طراحی وب سایت و طراحی پرتال تخصص شرکت طراحی نونگار است جهت اطلاع از تعرفه طراحی سایت با ما تماس بگیرید