طراحی سایت


URL مناسب در طراحی سایت

در چندین مورد از نوشتارهای آموزش طراحی سایت در مورد آدرس صفحه مناسب و یا همان url مباحثی را مطرح کردیم و از اهمیت آن در طراحی سایت و نیز سئو سایت گفتیم. چند مورد دیگر از نکاتی را که در مورد url در طراحی سایت خود باید رعایت کنید را در این نوشتار با هم مرور می کنیم. رعایت این نکات باعث می شود که ساختار سایت شما مطابقت بیشتری با استانداردهای طراحی وب سایت داشته باشد و هم بر سرعت سایت و هم بهینه سازی سایت شما برای موتورهای جستجو مانند گوگل مؤثر است.

URL مناسب در طراحی سایت

پارامترهای دینامیک در آدرس صفحه

استفاده بیش از دو پارامتر در url سایت شما مشکلاتی را به همراه دارد از جمله اینکه ناخوانا مشاهده می شود و در صورتی که url سایت شما این گون است بهتر است آن را ادیت کرده و یک url استاتیک و خوانا را بسازید. در مورد پارامترها نکات فراوانی می باشد که باید به آنها اشاره کنیم از جمله اینکه بیشتر پلتفرم ها و یا CMSها اتوماتیک وار از پارامترهایی مانند (&) استفاده نمی کنند و بنابراین استفاده از چنین ابزارهایی در مدیریت سایت شما باعث می شود که کمتر به مشکل برخورد و پارامترهای مزاحم را مشاهده کنید.

URL مناسب در طراحی سایت

Urlهای کوتاه در طراحی سایت

یکی از مواردی که باید حتماً رعایت کنید این است که از url تا حد امکان کوتاه تر برای صفحات خود استفاده کنید. در مورد اینکه url مناسب چند کاراکتر است پیشنهاد ما این است که 60 کاراکتر را به صورت میانگین قرار دهید و تلاش کنید که url شما بیش از صد کاراکتر نشود و اگر چنین url هایی در سایت خود دارید آنها را اصلاح و کوتاه کنید تا میزان بازدید صفحات سایت شما افزایش پیدا کند. دلیل عدم استقبال موتورهای جستجو و گوگل از url های طولانی این است که کاربران طراحی سایت شما قادر نخواهند بود با مشاهده url حدس بزنند که درون این صفحه چه متن و محتوایی وجود دارد. مشکل دیگری نیز که وجود دارد این است که آدرس صفحه شما اگر بیش از حد باشد در نتایج گوگل به صورت کامل نمایش داده نمی شود و طبیعتاً به سختی مس توان آن را کپی نمود. مورد دیگری که در باب اهمیت url کوتاه می توان بیان کرد این است که بسیار راحت تر می توان در شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشت و کاربران نیز از آن استقبال بیشتری می کنند و اعتماد بیشتری به url های کوتاه در طراحی سایت دارند.

URL مناسب در طراحی سایت

نکات مهم در مورد URL

دو نکته دیگری که در مورد یک url مناسب می توان به آن اشاره نمود یکی تطابق آن با عنوان محتوای صفحه می باشد و دیگری عدم نیاز به استفاده از کلمات رابط در url صفحه سایت. برای مثال برخی از عناوین صفحات به دلایل مختلفی طولانی است و به همین خاطر نیازی نیست که آن را به صورت کامل در url سایت قرار دهید و قرار دادن دو کلمه کلیدی مهم و مرتبط آن می تواند تأثیر بهتری داشته باشد. همچنین بسیار زیاد مشاهده می شود که مدیران سایت ها در طراحی سایت خود از کلمات رابط مانند (یا – و – با و ... ) استفاده می کنند که ابن کار ضرورتی ندارد و در صورتی که url سایت را طولانی می کند بهتر است استفاده نکنید و البته اگر احساس می کنید که ممکن است مفهوم قابل انتقال با حذف این کلمات ربط بی معنی و یا ناقص می شود استفاده از این کلمات مشکل خاصی را ایجاد نخواهد کرد و صرفاً url صفحه شما را مقداری طولانی خواهد کرد.

 

مطالب مرتبط:

طراحی سایت

تعرفه طراحی سایت

طراحی سایت کرمانشاه

طراحی سایت شیراز

طراحی سایت تبریز

سئو سایت شیراز

سئو سایت تبریز

طراحی اپلیکیشن در تهران

طراحی سایت تهران

طراحی سایت مشهد

طراحی سایت اصفهان

طراحی سایت اهواز

سئو سایت کرج

سئو کار کرج


طراحی سایت,بهینه سازی سایت به همراه طراحی وب سایت و طراحی پرتال تخصص شرکت طراحی نونگار است جهت اطلاع از تعرفه طراحی سایت با ما تماس بگیرید