طراحی سایت


CSS چیست؟

اگر با دنیای طراحی سایت آشنایی داشته باشید قطعا با کلمه CSS رو به رو شده‌اید.CSS که مخفف Cascading Style Sheets می‌باشد معنی آن صفحات استایل آبشاری می‌باشد. CSS که یکی از زبان‌های برنامه نویسی می‌باشد با وارد کردن کدهای CSS دستوراتی را به ظاهر طراحی وب سایت می‌دهد و مشخص می‌کند که هر عنصری از چه خصوصیاتی و چه رنگ‌هایی برخوردار باشد. این زبان یکی از زبان‌های محبوب برای طراحی صفحات می‌باشد که می‌تواند از زبان‌های دیگر به خوبی پشتیبانی کند.فایل‌های CSS به روش‌های مختلفی منجر به تغییراتی در طراحی سایت شرکتی و یا طراحی سایت فروشگاهی می‌شود هم می‌تواند به فایل HTML افزوده شود و هم می‌تواند در یک فایل جداگانه‌ای نوشته شود.هدف از ایجاد این زبان این است که اطلاعاتی که توسط زبان HTML نوشته شده است را از اطلاعات ظاهری مانند رنگ بندی، سایز و نوع فونت‌ها و رنگ پس زمینه جدا کند. این زبان قابلیت جلوگیری از کارهای پیچیده و طراحی چندین صفحه را با یک فرمت دارد.نکته‌ای که باید درCSS به آن توجه کنید این است که برای آسان شدن کار موتورهای جستجو به ندرت از انیمیشن‌های فلش یا تگ‌های span به وسیله css استفاده کنید.

طراحی سایت

مزایای CSS چیست؟

CSS از مزایای بالایی بهره مند می‌باشد از جمله در طراحی سازگار می‌باشد، دارای گزینه‌های قالب بندی بیش‌تری است، به کمک این زبان می‌توانید از دوباره نوشتن کدهای HTML جلوگیری کنید این زبان دارای کدهای سبکی می‌باشد، به راحتی و به سرعت بارگیری می‌شود و در وقتتان صرفه جویی می‌شود، راحت‌تر به کدها دسترسی پیدا می‌کند، به بهینه سازی موتورهای جستجو و بهبود سئو سایت کمک می‌کند.این زبان از معایبی هم برخوردار می‌باشد که عبارتند از: از آن جایی که در مرورگرهای مختلف کارکردن با CSS متفاوت می‌باشد بنابراین ممکن است مشکلاتی را برای برنامه نویسان ایجاد کنند. همانطور که مطلع هستید این زبان متن باز است و ممکن است تغییراتی در آن به وجود آید که بر شکل ظاهری آن تاثیر بگذارد. همچنین توضیحات لازمی در زبان CSS وجود ندارد.

دلایل مهمی که باید از CSS استفاده شود

CSS یک زبان استاندارد جهانی می‌باشد و مرورگرهای مختلف را به راحتی پشتیبانی می‌کند چرا که با استفاده از CSS می‌توانید طراحی سایت خود را به همه دنیا نمایش دهید. همچنین این زبان تغییرات احتمالی را راحت کرده است. همچنین این زبان به فیکس کردن تصاویر در تمامی رزولشن‌ها کمک می‌کند.

HTML چیست؟

HTML که مخفف Hyper Text Markup Language می‌باشد معنی آن زبان نشانه گذاری فوق متن اطلاق می‌شود.این زبان یکی از اصلی ترین زبان‌ها می‌باشد که برای شروع به طراح سایت شدن باید اول از همه این زبان را آموزش ببینید. html یکی از زبان‌های استاندارد طراحی سایت می‌باشد. و همه کدهایی که در صفحه وجود دارد مانند سرور مجازی و یا سمت مشتری که در مرورگر نمایش د اده می‌شود به این زبان HTML ختم می‌شود. شما هر سایتی را که مشاهده می‌کنید مانند طراحی سایت املاک، طراحی سایت خبری یا طراحی سایت بیمه و میلیاردها وب سایت دیگر همه آن‌ها با این زبان HTML ایجاد شده‌اند. در این صفحه HTML می‌توان از کلیه عناصر متن، تصویر و جدول و... استفاده کرد هر کدی که در آن قرار داده می‌شود از مفهوم خاصی برخوردار می‌باشد. در زبان HTML تگ‌های مختلفی وجود دارد که روز به روز در حال پیشرفت می‌باشند برای مثال تگ دی ای وی برای تقسیم کردن صفحه به بخش‌های مختلف به کار می‌رود و یا تگ meter برای اندازه گیری استفاده می‌شود. مزایای html عبارتند از: یادگیری راحت، امکان اجرا در همه مرورگرها، رایگان و متن باز بودن، به راحتی با زبان‌های دیگر سمت سرور یکی می‌شود.همچنین معایب این زبان این است که به زبان‌های سمت سرور وابسته بوده و استاتیک می‌باشد در پشتیبانی ضعیف می‌باشد همچنین به دلیل نبودن قوانین منطقی نیاز به طراحی جداگانه‌ای در هر صفحه دارد.

رابطه HTML و CSS

در واقع دو زبان HTML و CSS هیچ کدام به تنهایی معنی ندارند بلکه در کنار هم معنا پیدا کرده و زیبا می‌شود. تنها با زبان HTML نمی‌توان ساخت سایت و صفحات حرفه‌ای ایجاد کرد و همینطور CSS بلکه این دو با قرار گرفتن در کنار هم می‌توانند صفحات حرفه‌ای پدید آورد.به همین منظور اگر می‌خواهید طراح وب شوید اول از همه باید زبان HTML را آموزش ببینید و پس از یادگیری آن به یادگیری زبان CSS بپردازید. ممکن است برای برخی از شما سوال پیش بیاید که برای اجرای زبان CSS به چه ابزاری نیاز است ما در پاسخ می‌گوییم که برای اجرای CSS شما به هیچ ابزاری نیاز ندارید تنها می‌توانید با وجود مرورگر خود کروم و یا فایرفاکس به راحتی فایل CSS را در سیستم خود ایجاد کنید.کدهای CSS را می‌توانید در هر ویرایشگر کد بنویسید که می‌توانید برای شروع از ویرایشگرهای Notepad، Bracketو استفاده کنید لازم به ذکر است که برای اتصال CSS به HTML از سه روش می‌توان استفاده کرد روش خارجی External Style Sheets و اتصال داخلی Internal Style Sheets و اتصال درونی Inline Style می‌باشد.


طراحی سایت,بهینه سازی سایت به همراه طراحی وب سایت و طراحی پرتال تخصص شرکت طراحی نونگار است جهت اطلاع از تعرفه طراحی سایت با ما تماس بگیرید