طراحی سایت


رنکینگ در گوگل

طراحی سایت یکی از عوامل مهم در گسترش کسب و کارها می باشد که باید به همه‌ی عوامل آن توجه کنید. همانطور که می دانید گوگل یکی از منابع معتبر در نظر افراد می باشد که جستجوی خود را در آن انجام می دهند. تحقیقات نشان داده که معمولا کاربران به 3 سایت اول توجه می کنند بنابراین به همه‌ی عوامل موجود در سایت خود اهمیت دهید تا با افزایش سئو و بهینه سازی، در رتبه‌ی اول گوگل قرار گیرید و رنکینگ در گوگل خود را افزایش دهید.

طراحی سایت

رتبه سایت در گوگل

رتبه سایت در گوگل اولین موردی که برای صاحبین کسب و کارها که اقدام به ایجاد ساتی کرده اند مهم می باشد رتبه سایت در گوگل می باشد یعنی هرچقدر رتبه سایت در گوگل بالا باشد سایت مورد نظر در اولویت گوگل قرار خواهد گرفت در نتیجه افراد بی شماری جذب سایت شما می شوند بنابراین توجه به همه‌ی عوامل موجود در سئو و بهینه سازی سایت از اهمیت بالایی برخوردار می باشد روش های موثر در رتبه سایت در گوگل عبارتند از:
• سرعت طراحی سایت
یکی از مهمترین مواردی که در رتبه سایت در گوگل اهمیت دارد سرعت طراحی سایت می باشد اگر سرعت بارگذاری سایت شما پایین باشد کاربر سایت شما را می بندد و به سراغ سایت های دیگری می روند همچنین در نظر موتورهای جستجو هم بی ارزش خواهید شد بنابراین زود زود به چک کردن سرعت سایت خود بپردازید.
• واکنش گر بودن
مورد دیگری که در رتبه سایت در گوگل دارای اهمیت می باشد واکنش گر بودن آن می باشد یعنی سایت شما را باید در نمایشگرهای دیگر هم مثل موبایل و تبلت به خوبی نمایش داده شود.
• اهمیت شبکه های اجتماعی
مورد دیگری که در رتبه سایت در گوگل باید توجه کنید فعالیت زیاد در شبکه های اجتماعی می باشد یعنی صفحه ای مختص به کسب و کار خود در فضای شبکه های اجتماعی هم داشته باشید و محتوا و مطالب مفیدی را قرار دهید تا افراد را جذب کسب و کار خود کنید.
• تولید محتوای مفید
توجه کنید که افراد برای خواندن محتوای مفید به سایت شما مراجعه می کنند زمانی که با محتوای مناسبی رو به رو شوند جذب سایت شما می شوند اما اگر محتوای شما برای افراد مفید نباشند اعتماد کاربران را از دست خواهید قبل از ایجاد محتوا حتما به تحقیق و بررسی بپردازید و نیازهای مشتریان خود را شناخته و بر اساس آن ها اقدام به ایجاد محتوا کنند.
• متا تگ ها
یکی دیگر از موارد مهم در رتبه سایت در گوگل متا تگ ها می باشد به متا تگ عنوان و تگ توضیحات توجه کنید چرا که گوگل توجه ویژه ای به این دو مورد می کند.
• لینک ها
ایجاد لینک های داخلی و خارجی تاثیر بسیار بالایی در رتبه سایت در گوگل را دارد لینک سازی داخلی بین صفحات مختلف داخلی سایت لینک می دهند. لینک سازی خارجی ارزش و اعتبار سایت را بسیار افزایش می دهد سعی کنید تا از سایت های معتبری لینک دریافت کنید.
• وجود نقشه سایت
نقشه سایت یکی از مهمترین موارد در رتبه سایت در گوگل می باشد گوگل با استفاده از این نقشه به راحتی در سایت می خزد و به راحتی ایندکس می کند.
• بهینه سازی تصاویر
یکی از مهمترین عوامل در بهینه سازی تصاویر حجم عکس های موجود در سایت می باشد که اگر از حجم بالایی برخوردار باشد می تواند سرعت بارگذاری سایت را پایین بیاورد. همچنین به فرمتی که برای تصاویر استفاده می کنید هم توجه کنید چرا که برخی از فرمت ها به خوبی پشتیبانی نمی شوند.
• آپدیت کردن سایت
مورد دیگری که در رتبه سایت در گوگل دارای اهمیت می باشد آپدیت کردن سایت می باشد یعنی افراد باید هر چند وقت یکبار مطالب و برخی از عوامل تاثیر گذار سایت خود را آپدیت کرده تا در نظر گوگل محبوب شوید.
• چگالی کلمات کلیدی
کلماتی که در سایت خود قرار می دهید حداقل باید 500 کلمه و حداکثر باید 1500 کلمه باشد توجه کنید که اگر کمتر از 500 کلمه باشد گوگل به ایندکس کردن نمی پردازد همچنین بیش تر از 1500 کلمه هم رغبتی به خواندن آن نخواهند کرد.

رتبه سرچ گوگل

هر سایتی ک در اولویت رتبه سرچ گوگل قرار گیرند از اهمیت بالایی برخوردار می باشند اگر هم سایت قرار گرفته دارای محتوای مفید و موارد کاربرپسندی باشد شک نکنید که افراد بی شماری جذب سایت شما خواهند شد صاحبان سایت باید با تحقیق و بررسی فراوانی به انجام کارهایی در مسیر قرار گرفتن در اولویت رتبه سرچ گوگل کنند.

طراحی سایت

نرم افزار رنکینگ سایت

برای تحلیل و بررسی رنکینگ سایت نرم افزارهای مختلفی وجود دارد که کمک می کند تا به راحتی به بررسی سایت ها همچنین رتبه آن ها در گوگل بپردازند. نرم افزار رنکینگ سایت عبارتند از:
• گوگل وبمستر Google Webmaster
با استفاده از این نرم افزار می توانید عملکرد سایت خود را از نظر موتورهای جستجو بررسی کنید و گزارش کلی را دریافت کنید.
• گوگل آنالیتیکس Google analytics
با استفاده از این نرم افزار می توانید به آنالیز ترافیک سایت خود بپردازید
• Semrush
این نرم افزار رنکینگ سایت برای بررسی کلمات کلیدی همچنین بررسی عملکردهای رقبا به کار برده می شود
• Ahrefs
این نرم افزار برای بررسی بک لینک ها، مدیریت کلمات کلیدی و بررسی عوامل مربوط به آن را مورد استفاده قرار می گیرد.
• وورنک Woornak •
یکی از پرکاربردترین نرم افزار رنکینگ سایت وورنک می باشد که بررسی های به عمل آمده را با استفاده از دایره های شمارشگر در اختسار شما قرار می دهند
• Site Auditor
این نرم افزار برای بررسی عملکرد سایت و خطاهای سئو در اختیار افراد قرار گرفته است
• Google Page insight
این نرم افزار برای بررسی سرعت بارگذاری سایت طراحی شده که افراد می توانند به راحتی با استفاده از این برنامه سرعت سایت خود را بسنجند.


طراحی سایت,بهینه سازی سایت به همراه طراحی وب سایت و طراحی پرتال تخصص شرکت طراحی نونگار است جهت اطلاع از تعرفه طراحی سایت با ما تماس بگیرید