طراحی سایت


ویژگی های قالب مناسب

از آن جایی که خیلی از دوستانی که در حوزه‌ی ساخت سایت می باشند دغدغه‌ی بزرگی در مورد انتخاب قالب سایت ها را دارند قالب های بسیار زیادی در اینترنت وجود دارد که افراد می توانند با استفاده از آنها ایده بگیرند و یا آن ها را برای سایت خود انتخاب کنند اما به همین راحتی نمی توان قالب ها را انتخاب کرد چرا که با استفاده از دانستن ویژگی های قالب مناسب می توانید به انتخاب آن بپردازید. قالب سایت که تاثیر به سزایی در ظاهر سایت می گذارد باید دارای ویژگی هایی باشد تا کاربران بسیاری را جذب خود کند که عبارتند از:
1. ظاهر قالب باید با موضوع سایت هماهنگ باشد
یکی از ویژگی های قالب مناسب این سات که سعی کنید تا رنگ بندی و طرح آن با موضوع کسب و کار شما هماهنگ باشد به عنوان مثال رنگ قرمز رنگ اشتها آوری می باشد که می توانید در طراحی سایت های غذا استفاده کنید. همچنین فونت هایی که به کار می برید توجه کنید تا خوانا و زیبایی در سایت خود به کار ببرید.
2. به هیچ عنوان قالب های پیچیده را انتخاب نکنید
یک قالب ممکن است شامل شکل و رنگ های متنوع و زیادی باشد که قالب را شلوغ کند این امر باعث می شود تا کاربران خود را سردرگم کنید. علاوه بر آن قالب های سنگین تاثیر منفی راب ر روی سایت شما می گذارند و باعث کاهش سرعت طراحی سایت شما می شوند.
3. کیفیت کد نویسی را توجه کنید
ممکن است قالبی که انتخاب می کنید از همه لحاظ بسیار خوب باشد اما کیفیت کدنویسی پایینی داشته باشد بنابراین این مورد تاثیر بدی را بر روی سئو سایت شما خواهد گذاشت توجه کنید که حتما به کد نویسی قالب مورد نظر هم توجه کنید تا رتبه سئوی سایت شما منفی نشود و دچار مشکلاتی نشوید.
4. طراحی واکنش گرا ضروری می باشد
ما در دنیای اینترنت و تکنولوژی به سر می بریم و همانطور که می دانید نیمی بیش تر از افراد با استفاده از موبایل خود به جستجو می پردازند به همین منظور یکی دیگر از ویژگی های قالب مناسب ریسپانسیو بودن سایت می باشد. برای این که واکنش گرا بودن سایت را تست کنید با استفاده از سایت Mobile friendly می توانید آن را چک کنید.
5. سازگاری با مرورگرهای مختلف
کاربران اینرنت از مرورگرهای مختلفی استفاده می کنند. یک قالب ممکن است در مرورگر شما عالی به نظر بیاید اما در مرورگر دیگری نا منظم نمایش داده شود که حتما باید به این موضوع توجه کنید.
6. پلاگین ها (افزونه ها)
پلاگین ها امکانات زیادی را در اختیار شما قرار می دهد. وجود بعضی پلاگین ها برای سایت ها بسیار ضروری می باشد برای مثال افزونه های مربوط به فرم تماس که در سایت ها جزو واجبات بوده و یا افزونه ووکامرس که در سایت های فروشگاهی مهم می باشد.
7. چند زبانه بودن قالب
اگر کارتان طوری می باشد که کشورهای دیگر هم می توانند ار کسب و کار شما بهره ببرند می توانید قالبی انتخاب کنید که چند زبانه باشد و با استفاده از آن کار را هم برای خود هم برای افراد راحت کنید.
8. خدمات پشتیبانی
سعی کنید در سایت خود از قالب هایی استفاده کنید تا پشتیبانی خوبی داشته باشند تا در مواقع لزوم از خدمات پشتیبانی استفاده کنید.
9. امنیت
اگر از قالب های رایگان استفاده می کنید توجه کنید که از منابع معتبری تهیه کنید چرا که اگر از منابع معتبری تهیه نشود می تواند مورد هک افراد و سارقان قرار گیرد.
10. سازگاری با صفحه سازها
صفحه سازها افزونه هایی می باشند که پس از نصب آن ها می توانید کار خود را بدون کد نویسی وتنها با کشیدن و رها کردن عناصر مختلف آن را انجام دهید.

طراحی سایت

قالب سایت

قالب سایت Site Theme یا Site Template می باشد که می توان مانند دکور و قفسه مثال زد قالب سایت معمولا ترکیبی از تصاویر رنگ ها و المان های موجود در صفحات سایت می باشد که باعث می شود تا سایت شما بر روی آن طراحی شده سپس مرتب و منظم به نظر بیاید.

قالب آماده وب سایت

قالب آماده وب سایت به قالب هایی گفته می شود که از قبل طراحی و برای استفاده از سایت ها به کار می رود که به دو صورت رایگان و غیر رایگان می باشد. قالب آماده رایگان همانطور که از نامش پیداست بدون پرداخت هزینه ای در سایت های اینترنتی برای دانلود قرار گرفته شده اند. اما قالب آماده های غیر رایگان که عمومیت کمتری دارند اما تنها مزایایی را که دارند از پشتیبانی طراح قالب بهره مند می شوند. مورد دیگری که باید در موضوع قالب های غیررایگان توجه کنید این است که افراد و شرکت های سودجو از این که بعضی افراد اطلاعاتی از رایگان بودن آن ها ندارند سوء استفاده کرده و با گرفتن مبالغ سنگینی از آن ها اقدام به طراحی سایت بر روی همین قالب ها می کنند.


طراحی سایت,بهینه سازی سایت به همراه طراحی وب سایت و طراحی پرتال تخصص شرکت طراحی نونگار است جهت اطلاع از تعرفه طراحی سایت با ما تماس بگیرید