طراحی سایت


الگوریتم پاندا چیست؟

الگوریتم پاندا که یکی از الگوریتم های مهم گوگل می باشد که در سال 2011 معرفی شد که وظایف آن پیدا کردن سایت هایی که دارای محتوای مفید و کاربر پسند بوده را می باشد همچنین سایت هایی که دارای کیفیت پایینی می باشد را از نتایج گوگل حذف خواهد کرد. ما در این بخش می خواهیم به توضیح الگوریتم پاندا بپردازیم و توضیح مناسبی را برای افرادی که نمی دانند الگوریتم پاندا چیست را بیان کنیم.چگونه از جریمه پاندا خلاص شویم؟در دنیای سئو خارج شدن از جریمه پاندا بسیار دشوار می باشد. مشمل اصلی الگوریتم پاندا با محتوای سایت شما می باشد اگر توسط گوگل جریمه شده اید شک نکنید که محتوای شما متناسب با نظر گوگل نبوده بنابراین سریعا اقدام به ویرایش محتوای خود کنید.اگر می خواهید که گوگل شما را ببخشد باید کارهایی مانند حذف محتوای تکراری، ویرایش محتوایی که توسط کاربر قرار داده شده، بازبینی در رابطه با تبلیغات و تعداد لینک هایی که برای یک صفحه قرار داده شده همچنین ممنوعیت ایجاد مزرعه محتوا انجام دهید.اگر شما جزو سایت هایی می باشید که مطالب مفیدی را در سایت خود قرار می دهید و در فاصله‌ی زمانی کمی به آپدیت کردن محتوا می پردازند هیچ ترسی از جریمه شدن نداشته باشند.

طراحی سایت

الگوریتم های گوگل

گوگل برای انتخاب بهترین سایت بر اولویت خود قوانین و الگوریتم هایی را تعریف کرده تا با سایت ها با رعایت قوانین خود را در نظر گوگل بالا برده سپس در اولویت گوگل قرار بگیرند. الگوریتم های مختلفی وجود دارد که هر کدام وظایف مختص به خود را دارند که عبارتند از: الگوریتم پاندا، الگوریتم مرغ مگس خوار، الگوریتم پنگوئن، الگوریتم کبوتر، الگوریتم Mobilegeddon، الگوریتم Payday، الگوریتم کافئین، الگوریتم گورخر.الگوریتم پاندا بر روی مسائل زیر تمرکز می کند:
• محتوای کم
صفحات که دارای مطالب بسیار کم در حد چند کلمه می باشد می تواند به سایت شما آسیب برساند. توجه کنید که محتوای شما حداقل 800 کلمه داشته باشد.
• محتوای تکراری:
یکی از بدترین موارد وجود محتوای تکراری می باشد که به سرعت با جریمه گوگل رو به رو خواهید شد.
• محتوای بی کیفیت:
وجود محتوا با کیفیت بسیار پایینی که کاربران از خواندن آن خسته شده و به سرعت صفحه مربوط به آن را می بندند.
• وجود محتوای نامعتبر
یکی دیگر از مواردی که الگوریتم پاندا بر روی آن حساس می باشد وجود محتوایی که منابع معتبری ندارد و مورد تایید نمی باشند است. اگر از جایی به نوشتن مطلبی می پردازید حتما نام منبع آن را ذکر کنید
• مزرعه محتوا
وجود تعداد زیاد صفحات بی کیفیت که از چند صفحات دیگر جمع آوری شده مزرعه محتوا می گویند هیچ وقت کمیت را فدای کیفیت نکنید چرا که وجود محتوای با کیفیت بسیار با ارزش تر از محتوا با تعداد زیادی می باشد.
• محتوایی با غلط املایی و یا نگارشی
یکی دیگر از محتواهایی که مورد هدف الگوریتم پاندا قرار می گیرد محتوایی با غلط املایی و یا نگارشی می باشد که بسیار وجه‌ ناپسندی را دارد.

طراحی سایت

الگوریتم پنگوئن گوگل

یکی دیگر از الگوریتم های گوگل، الگوریتم پنگوئن گوگل می باشد که وظایف آن شناسایی لینک های جعلی و دارای خطا می باشند همچنین سایت هایی که در صدد دور زدن گوگل که با روش های اسپم و لینک سازی اسپم می باشند را شناسایی می کند و آن ها را جریمه می کند.

الگوریتم مرغ مگس خوار چیست؟

وظایف این الگوریتم که با دقت و سرعت بالایی کلمات کلیدی مورد نظر را بررسی می کنند و اگر از کلمات کلیدی بیش از حد استفاده شده باشد همچنین محتوای مناسبی را در سایت خود قرار نداده باشند الگوریتم مرغ مگس خوار آن را شناسایی کرده و به سرعت آن را جریمه خواهد کرد.

چگونه بفهمیم که توسط گوگل جریمه شده ایم؟

زمانی که آپدیت های الگوریتم ها عرضه می شود اگر سایت شما از افت شدید ترافیک سایت برخوردار بود یعنی توسط گوگل جریمه شده اید زمانی که گوگل آپدیت جدید خود را مطرح کرد حتما آن را بخوانید تا سایت خود را بر مبنای آن الگوریتم ویرایش کنید. و خود را با ترفندهای جدید گوگل آپدیت کنید.

چطور محتوای ارزشمند تولید کنیم؟

• مقالات با کیفیت ارائه دهید
توجه کنید که ملاک شما فقط داشتن محتوا با تعداد زیاد نباشد که کیفیت آن کاهش پیدا کند بلکه محتوایی که ارائه می دهید از کیفیت بالایی بر خوردار باشد تا زمانی که بازدید کننده آن را می خواند اطلاعات مفیدی را کسب کند.
• ملاک فقط رتبه بندی گوگل نباشد
معیار اصلی شما برای اینکه بسنجید آیا محتوای شما مناسب می باشد باید تعداد بازدید کنندگان همچنین اشتراک گذاری ها را بسنجید.برخی افراد به محض انتشار کردن محتوا به سرعت به دنبال جایگاه آن در گوگل می باشند که بسیار کار اشتباهی می باشد چرا که هدف ما کسب جایگاه نمی باشد بلکه جلب رضایت افراد که به دنبال آن رضایت گوگل را هم به دنبال خواهد داشت.
• به نیازهای مخاطبان فکر کنید
شما اگر تمرکز خود را بر روی افراد و نیازهایشان قرار دهید شانس موفقیت شما چند برابر خواهد شد چرا که اهداف موتورهای جستجو جلب رضایت افراد می باشد.
• استاندارد های گوگل را برای درک بهتر صفحات سایت بشناسید.
قبل از شروع به قرار دادن محتوا استاندارد های گوگل را بشناسید و به راحتی با درک موارد نگارش استاندارد و سایر موارد مهم را در این زمینه رعایت کنید.


طراحی سایت,بهینه سازی سایت به همراه طراحی وب سایت و طراحی پرتال تخصص شرکت طراحی نونگار است جهت اطلاع از تعرفه طراحی سایت با ما تماس بگیرید